Opensolr Search (2.2.0) - en to tr translation catalogue (49 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Previous
tr: Önceki

en: Next
tr: Sonraki

en: Save configuration
tr: Yapılandırmayı kaydet

en: Delete
tr: Sil

en: Value
tr: Değer

en: Type
tr: Tip

en: List
tr: Liste

en: Remove
tr: Kaldır

en: Description
tr: Açıklama

en: Enable
tr: Etkinleştir

en: Action
tr: Eylem

en: Search
tr: Ara

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Field
tr: Alan

en: Label
tr: Etiket

en: results
tr: sonuçlar

en: Text
tr: Metin

en: Theme
tr: Tema

en: Off
tr: Kapalı

en: To
tr: Kime

en: From
tr: Kimden

en: Custom
tr: Özel

en: Mode
tr: Kip

en: Maximum
tr: En fazla

en: Widget
tr: Arayüz kontrolü (widget)

en: General
tr: Genel

en: Table
tr: Tablo

en: Add Filter
tr: Filtre Ekle

en: Filters
tr: Süzgeçler

en: Position
tr: Konum

en: Threshold
tr: Eşik

en: Clear
tr: Temizle

en: Query
tr: Sorgu

en: Getting Started
tr: Başlangıç

en: Display label
tr: Görünen etiket

en: Documents
tr: Belgeler

en: Apply
tr: Uygula

en: - Select -
tr: - Seçin -

en: Analytics
tr: Analitik (Analytics)

en: Autocomplete
tr: Otomatik tamamla

en: Chart
tr: Grafik

en: Pagination
tr: Sayfalama

en: Search...
tr: Ara...

en: Filter value
tr: Süzgeç değeri

en: Search page path
tr: Arama sayfası yolu

en: Field mappings
tr: Alan eşlemeleri

en: Unique Visitors
tr: Tekrarsız Ziyaretçiler
