Opensolr Search (2.2.1) - en to fa translation catalogue (48 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Previous
fa: قبلی

en: Next
fa: بعدی

en: Save configuration
fa: ذخیره پیکربندی

en: Delete
fa: حذف

en: Value
fa: مقدار

en: Type
fa: نوع

en: List
fa: فهرست

en: Remove
fa: حذف

en: Description
fa: توضیحات

en: Enable
fa: فعال

en: Action
fa: عملکرد

en: Search
fa: جستجو

en: Weight
fa: وزن

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Field
fa: فیلد

en: Label
fa: برچسب

en: URL
fa: نشانی

en: results
fa: نتایج

en: Text
fa: متن

en: Theme
fa: پوسته

en: Off
fa: خاموش

en: To
fa: به

en: From
fa: از

en: Custom
fa: سفارشی

en: Mode
fa: سبک

en: Maximum
fa: حداکثر

en: Widget
fa: ساختار

en: General
fa: عمومی

en: Table
fa: جدول

en: Add Filter
fa: افزودن فیلتر

en: Filters
fa: فیلترها

en: Position
fa: موقعیت

en: Clear
fa: پاک کردن

en: Query
fa: پرس و جو

en: Getting Started
fa: شروع کردن

en: Display label
fa: عنوان نمایشی

en: Documents
fa: اسناد

en: Apply
fa: تایید

en: - Select -
fa: - انتخاب -

en: for
fa: برای

en: Analytics
fa: تحلیل‌ها

en: Autocomplete
fa: تکمیل خودکار

en: Light
fa: روشن

en: Chart
fa: نمودار

en: Search...
fa: جستجو...

en: pages
fa: صفحات

en: Dark
fa: تاریک
