Opensolr Search (2.2.1) - en to lv translation catalogue (42 entries)

en: Title
lv: Nosaukums

en: Previous
lv: Iepriekšējais

en: Next
lv: Tālāk

en: Save configuration
lv: Saglabāt konfigurāciju

en: Delete
lv: Dzēst

en: Value
lv: Vērtība

en: Type
lv: Veids

en: List
lv: Saraksts

en: Remove
lv: Izņemt

en: Description
lv: Apraksts

en: Enable
lv: Iespējot

en: Action
lv: Darbība

en: Search
lv: Meklēt

en: Weight
lv: Svars

en: Settings
lv: Iestatījumi

en: Field
lv: Lauks

en: Label
lv: Etiķete

en: results
lv: rezultāti

en: Text
lv: Teksts

en: Theme
lv: Tēma

en: Off
lv: Izslēgts

en: To
lv: Kam

en: From
lv: No

en: Custom
lv: Pielāgots

en: Mode
lv: Režīms

en: Maximum
lv: Maksimums

en: Widget
lv: Logrīks

en: General
lv: Galvenie

en: Table
lv: Tabula

en: Add Filter
lv: Pievienot Filtru

en: Filters
lv: Filtri

en: Position
lv: Pozīcija

en: Clear
lv: Notīrīt

en: Query
lv: Vaicājums

en: Getting Started
lv: Darba Sākšana

en: Display label
lv: Attēlojuma etiķete

en: Documents
lv: Dokumenti

en: Apply
lv: Apstiprināt

en: Results per page
lv: Rezultāti lapā

en: - Select -
lv: - Izvēlēties -

en: Web
lv: Internets

en: Autocomplete
lv: Automātiskā pabeigšana
