OpenStory (8.x-1.4) - en to gu translation catalogue (17 entries)

en: Title
gu: શિર્ષક

en: Type
gu: પ્રકાર

en: Closed
gu: બંધ

en: yes
gu: હા

en: Date
gu: તારીખ

en: Search
gu: શોધ

en: Message
gu: સંદેશ

en: Name
gu: નામ

en: Active
gu: સક્રિય

en: Page
gu: પ્રુષ્ઠ

en: Roles
gu: હોદ્દાઓ

en: Published
gu: પ્રકાશિત

en: Vocabulary
gu: શબ્દભંડોળ

en: Last login
gu: છેલ્લાે પ્રવેશ

en: User status
gu: વપરાશકર્તા સ્થિતિ

en: Apply
gu: લાગુ કરો

en: Entity type
gu: એન્ટિટી પ્રકાર
