OpenStory (8.x-2.10) - en to hi translation catalogue (36 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Type
hi: प्रकार

en: Closed
hi: बंद

en: yes
hi: हां

en: Date
hi: तारीख

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Message
hi: संदेश

en: Name
hi: नाम

en: Open
hi: खुला

en: Format
hi: प्रारूप

en: Form ID
hi: फार्म आईडी

en: Content type
hi: सामग्री प्रकार

en: no
hi: नहीं

en: Created
hi: निर्मित

en: Active
hi: सक्रिय

en: Page
hi: पृष्ठ

en: Custom
hi: मनपसंद

en: Roles
hi: भूमिका

en: Published
hi: प्रकाशित

en: File MIME type
hi: माइम प्रकार फ़ाइल

en: Vocabulary
hi: शब्दावली

en: Last login
hi: अंतिम लॉगइन

en: Severity
hi: तीव्रता

en: Desc
hi: अवरोही

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: Authored on
hi: कब लिखा गया

en: Authentication
hi: प्रमाणीकरण

en: Next ›
hi: अगला ›

en: User status
hi: उपयोगकर्ता की स्थिति

en: Apply
hi: लागू करें

en: Authenticated user
hi: प्रमाणीकृत उपयोगकर्ता

en: Entity type
hi: इकाई का प्रकार

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-

en: Cron ran successfully.
hi: क्रॉन चल गया

en: Cron run failed.
hi: क्रोन चलन विफल
