OpenStory (8.x-2.22) - en to ar translation catalogue (45 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Type
ar: النوع

en: Closed
ar: مغلق

en: yes
ar: نعم

en: Date
ar: التاريخ

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Message
ar: الرسالة

en: Name
ar: الاسم

en: Open
ar: مفتوح

en: Format
ar: التنسيق

en: Form ID
ar: رقم الاستمارة

en: Content type
ar: نوع المحتوى

en: no
ar: لا

en: Created
ar: الإنشاء

en: Active
ar: نشط

en: Page
ar: الصفحة

en: Custom
ar: مخصص

en: Roles
ar: الأدوار

en: Published
ar: منشور

en: Vocabulary
ar: المعجم

en: Last login
ar: آخر تسجيل للدخول

en: Severity
ar: الحدة

en: Desc
ar: تنازلي

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Authored on
ar: أُنشِئ يوم

en: Authentication
ar: المصادقة

en: ‹ Previous
ar: ‹ السابق

en: Next ›
ar: التالي ›

en: User status
ar: حالة المستخدم

en: Apply
ar: تطبيق

en: Authenticated user
ar: مستخدم موثوق

en: Supported formats
ar: الأنماط المدعومة

en: Offset
ar: الإزاحة

en: Entity type
ar: نوع الكيان

en: - All -
ar: - الكل -

en: Caches cleared.
ar: تم مسح ذاكرات التخزين الموقت.

en: Cron ran successfully.
ar: اكتمل مجدول الأعمال (كرون) بنجاح.

en: Cron run failed.
ar: فشل عمل كرون.

en: Preferred language
ar: اللغة المفضلة

en: Users with the "Post comments" permission can post comments.
ar: يمكن للمستخدمين ذوي صلاحية "إرسال تعليقات" المشاركة في التعليقات.

en: Users cannot post comments, but existing comments will be displayed.
ar: لا يمكن للمستخدمين إرسال تعليقات، لكن يتم عرض التعليقات الموجودة.

en: Comments are hidden from view.
ar: التعليقات مخفية من العرض.

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Master
ar: الرئيسي

en: Approved status
ar: حالة الموافقة
