OpenStory (8.x-2.22) - en to fi translation catalogue (58 entries)

en: Title
fi: Otsikko

en: Type
fi: Tyyppi

en: Closed
fi: Suljettu

en: yes
fi: kyllä

en: Date
fi: Päivämäärä

en: Reset
fi: Palauta

en: Message
fi: Viesti

en: Name
fi: Nimi

en: Open
fi: Avoin

en: Format
fi: Muoto

en: Content type
fi: Sisältötyyppi

en: no
fi: ei

en: Created
fi: Luotu

en: Active
fi: Voimassa

en: Page
fi: Sivu

en: Custom
fi: Oma

en: Roles
fi: Käyttäjäroolit

en: Published
fi: Julkaistu

en: File MIME type
fi: Tiedoston MIME tyypit

en: Vocabulary
fi: Luokittelu

en: Last login
fi: Viimeisin kirjautuminen

en: Severity
fi: Vakavuus

en: Sort by
fi: Lajittele

en: Authored on
fi: Luotu

en: Authentication
fi: Tunnistaminen

en: ‹ Previous
fi: ‹ Edellinen

en: Next ›
fi: Seuraava ›

en: User status
fi: Käyttäjän tila

en: Apply
fi: Käytä

en: Authenticated user
fi: Sisäänkirjautunut käyttäjä

en: Supported formats
fi: Tuetut muodot

en: Entity type
fi: Entiteetin tyyppi

en: Post date
fi: Lähetetty

en: Items per page
fi: Merkintöjä sivua kohti

en: - All -
fi: - Kaikki -

en: Caches cleared.
fi: Välimuistit tyhjennetty.

en: Cron ran successfully.
fi: Cron-ajo onnistui.

en: Cron run failed.
fi: Cron-ajo ei onnistunut.

en: Preferred language
fi: Ensisijainen kieli

en: « First
fi: « Ensimmäinen

en: Last »
fi: Viimeinen »

en: Published status
fi: Julkaisutila

en: Users with the "Post comments" permission can post comments.
fi: Käyttäjät joilla on tarvittavat käyttöoikeudet (lähetä kommentteja) voivat jättää kommenttinsa.

en: Users cannot post comments, but existing comments will be displayed.
fi: Käyttäjät eivät voi jättää kommentteja mutta olemassaolevat kommentit näytetään.

en: Comments are hidden from view.
fi: Kommentit piilotetaan näkymästä.

en: Severity level
fi: Vakavuusaste

en: Master
fi: Isäntä

en: Original language
fi: Alkuperäinen kieli

en: Authentication provider
fi: Autentikoinnin tarjoaja

en: Approved status
fi: Hyväksynnän tila

en: Approved comment status
fi: Hyväksytyn kommentin tila

en: REST export
fi: REST vienti

en: GET method settings
fi: GET tavan asetukset

en: POST method settings
fi: POST tavan asetukset

en: PATCH method settings
fi: PATCH metodin asetukset

en: DELETE method settings
fi: DELETE metodin asetukset

en: Supported format
fi: Tuettu muoto

en: Supported authentication
fi: Tuettu autentikointi
