OpenStory (8.x-2.3) - en to da translation catalogue (63 entries)

en: Title
da: Titel

en: Closed
da: Lukket

en: yes
da: ja

en: Date
da: Dato

en: Search
da: Søg

en: Reset
da: Gendan

en: Message
da: Meddelelse

en: Name
da: Navn

en: Open
da: Åben

en: Form ID
da: Formular ID

en: Content type
da: Indholdstype

en: no
da: nej

en: Created
da: Oprettet

en: Active
da: Aktiv

en: Page
da: Side

en: Custom
da: Tilpasset

en: Roles
da: Roller

en: Published
da: Udgivet

en: File MIME type
da: Fil MIME-type

en: Vocabulary
da: Ordforråd

en: Last login
da: Seneste login

en: Severity
da: Grad

en: Desc
da: Faldende

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Authored on
da: Skrevet den

en: Authentication
da: Godkendelse

en: ‹ Previous
da: ‹ Forrige

en: Next ›
da: Næste ›

en: User status
da: Brugerstatus

en: Apply
da: Udfør

en: Authenticated user
da: Godkendt bruger

en: Supported formats
da: Understøttede formater

en: Offset
da: Forskydning

en: Entity type
da: Entity-type

en: Post date
da: Oprettelsesdato

en: Items per page
da: Antal elementer

en: - All -
da: - Alle -

en: Caches cleared.
da: Cacher tømt.

en: Cron ran successfully.
da: Cron-opgave fuldført.

en: Cron run failed.
da: Cron-opgave mislykkedes.

en: Preferred language
da: Foretrukne sprog

en: File Service
da: Filtjeneste

en: « First
da: « Første

en: Last »
da: Sidste »

en: Published status
da: Publiceringsstatus

en: Users with the "Post comments" permission can post comments.
da: Brugere med tilladelsen "Skriv kommentarer" kan skrive kommentarer.

en: Users cannot post comments, but existing comments will be displayed.
da: Brugere kan ikke skrive kommentarer, men eksisterende kommentarer bliver vist.

en: Comments are hidden from view.
da: Kommentarer er skjult.

en: Severity level
da: Alvorlighedsgrad

en: Asc
da: Stigende

en: HTTP method
da: HTTP metode

en: Original language
da: Originalt sprog

en: Authentication provider
da: Godkendelse

en: Approved status
da: Godkendt status

en: Approved comment status
da: Godkendt kommentarstatus

en: REST export
da: REST eksport

en: GET method settings
da: GET-metode

en: POST method settings
da: POST-metode

en: PATCH method settings
da: PATCH-metode

en: DELETE method settings
da: DELETE-metode

en: Supported format
da: Understøttet format

en: Supported authentication
da: Understøttet bekræftelse af identitet

en: Domain of the relation
da: Relationens domæne
