OpenStory (8.x-2.5) - en to vi translation catalogue (40 entries)

en: Title
vi: Tiêu đề

en: Type
vi: Kiểu

en: Closed
vi: Đóng

en: yes
vi: có

en: Date
vi: Ngày tháng

en: Search
vi: Tìm kiếm

en: Reset
vi: Thiết lập lại

en: Message
vi: Thông điệp

en: Name
vi: Tên

en: Open
vi: Mở

en: Format
vi: Định dạng

en: Form ID
vi: ID của Form

en: Content type
vi: Kiểu nội dung

en: no
vi: không

en: Created
vi: Tạo bởi

en: Active
vi: Hoạt động

en: Page
vi: Trang

en: Custom
vi: Tùy chỉnh

en: Roles
vi: Vai trò

en: Published
vi: Đã công bố

en: Vocabulary
vi: Từ vựng

en: Last login
vi: Đăng nhập cuối

en: Severity
vi: Mức độ

en: Desc
vi: Giảm dần

en: Sort by
vi: Sắp xếp theo

en: Authored on
vi: Viết lúc

en: Authentication
vi: Xác thực

en: Apply
vi: Áp dụng

en: Offset
vi: Độ dịch

en: Post date
vi: Ngày gửi bài

en: Items per page
vi: Số mục trên một trang

en: - All -
vi: - Tất cả -

en: Caches cleared.
vi: Đã xóa bộ nhớ đệm.

en: Cron ran successfully.
vi: Chạy cron thành công.

en: Cron run failed.
vi: Chạy cron hỏng.

en: Users with the "Post comments" permission can post comments.
vi: Người dùng với quyền "Gửi bình luận" sẽ được phép bình luận.

en: Users cannot post comments, but existing comments will be displayed.
vi: Người dùng không được gửi bình luận, nhưng các bình luận đang có vẫn được hiển thị lên.

en: Comments are hidden from view.
vi: Ẩn các bình luận đi.

en: Asc
vi: Tăng dần

en: Master
vi: Chính
