OpenStory (8.x-2.7) - en to sv translation catalogue (55 entries)

en: Title
sv: Titel

en: Type
sv: Typ

en: Closed
sv: Stängd

en: yes
sv: ja

en: Date
sv: Datum

en: Reset
sv: Återställ

en: Message
sv: Meddelande

en: Name
sv: Namn

en: Open
sv: Öppen

en: Form ID
sv: ID för formulär

en: Content type
sv: Innehållstyp

en: no
sv: nej

en: Created
sv: Skapad

en: Active
sv: Aktiv

en: Page
sv: Sida

en: Custom
sv: Anpassad

en: Roles
sv: Roller

en: Published
sv: Publicerad

en: File MIME type
sv: Typ av MIME för filen

en: Vocabulary
sv: Vokabulär

en: Last login
sv: Senaste inloggning

en: Severity
sv: Grad

en: Desc
sv: Fallande

en: Sort by
sv: Sortera efter

en: Authored on
sv: Författad

en: Authentication
sv: Autentisering

en: ‹ Previous
sv: ‹ Föregående

en: Next ›
sv: Nästa ›

en: User status
sv: Status för användare

en: Apply
sv: Applicera

en: Authenticated user
sv: Inloggad användare

en: Supported formats
sv: Stödda format

en: Offset
sv: Kompensera

en: Entity type
sv: Objektstyp

en: Post date
sv: Datum för inlägg

en: Items per page
sv: Inlägg per sida

en: - All -
sv: - Alla -

en: Caches cleared.
sv: Cacheutrymmen rensade.

en: Cron ran successfully.
sv: Schemalagda aktiviteter kördes utan problem.

en: Cron run failed.
sv: Körning av schemalagda aktiviteter misslyckades.

en: Preferred language
sv: Föredraget språk

en: « First
sv: « Första

en: Last »
sv: Sista »

en: Published status
sv: Status för publicering

en: Users with the "Post comments" permission can post comments.
sv: Användare med behörigheten "Skriva kommentarer" kan skriva kommentarer.

en: Users cannot post comments, but existing comments will be displayed.
sv: Användare kan inte lägga in kommentarer, men existerande kommentarer kommer att visas.

en: Comments are hidden from view.
sv: Kommentarer är dolda från vyn.

en: Severity level
sv: Säkerhetsnivåer

en: Asc
sv: Stigande

en: Master
sv: Huvud

en: HTTP method
sv: Metod för HTTP

en: Original language
sv: Ursprungsspråk

en: Authentication provider
sv: Autentiseringsleverantör

en: Approved status
sv: Status för godkänd

en: Approved comment status
sv: Status för godkänd kommentar
