OpenStory (8.x-2.8) - en to th translation catalogue (35 entries)

en: Title
th: หัวข้อ

en: Type
th: ประเภท

en: Closed
th: ปิด

en: yes
th: ตกลง

en: Date
th: วันที่

en: Message
th: ข้อความ

en: Open
th: เปิด

en: Format
th: รูปแบบ

en: Form ID
th: รหัสแบบฟอร์ม

en: Content type
th: ชนิดของเนื้อหา

en: no
th: ไม่

en: Created
th: สร้างเมื่อ

en: Custom
th: กำหนดเอง

en: File MIME type
th: ชนิด MIME

en: Vocabulary
th: คำศัพท์

en: Last login
th: เข้าสู่ระบบล่าสุด

en: Severity
th: ระดับความรุนแรง

en: Authored on
th: โพสต์เมื่อ

en: ‹ Previous
th: ‹ previous

en: Next ›
th: next ›

en: User status
th: สถานะของผู้ใช้

en: Post date
th: วันที่โพสต์

en: Caches cleared.
th: ล้างแคชแล้ว

en: Cron ran successfully.
th: Cron ทำงานสำเร็จ

en: Cron run failed.
th: Cron ทำงานล้มเหลว

en: Preferred language
th: ภาษาที่ต้องการ

en: « First
th: « first

en: Last »
th: last »

en: Users with the "Post comments" permission can post comments.
th: ผู้ใช้ที่มีสิทธิ "เขียนความคิดเห็น" สามารถแสดงความคิดเห็นได้

en: Users cannot post comments, but existing comments will be displayed.
th: ผู้ใช้ไม่สามารถแสดงความคิดเห็น แต่สามารถอ่านได้

en: Comments are hidden from view.
th: ซ่อนความคิดเห็น

en: Severity level
th: ระดับความรุนแรง

en: Original language
th: ภาษาต้นฉบับ

en: Approved status
th: สถานะได้รับการอนุมัติ

en: Approved comment status
th: สถานะความคิดเห็นที่ได้รับอนุมัติ
