OpenStreetMap (1.0.0-beta8) - en to bn translation catalogue (17 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Name
bn: নাম

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: View
bn: প্রদর্শন

en: Updated
bn: আপডেটকৃত

en: Authored by
bn: লিখেছেন

en: Authored on
bn: লিখিত হয়েছে

en: Create new revision
bn: একটি নতুন রিভিশন তৈরি করুন

en: Machine name
bn: মেশিনের নাম

en: About
bn: সম্পর্কে
