openweathermap.org (1.0.0-beta1) - en to fr translation catalogue (18 entries)

en: Update interval in minutes
fr: Intervalle de mise à jour en minutes

en: Weather
fr: Météo

en: Country
fr: Pays

en: metric
fr: Métriques

en: imperial
fr: Impériales

en: Settings
fr: Paramètres

en: Temperature
fr: Température

en: Wind speed
fr: Vitesse du vent

en: Pressure
fr: Pression

en: City
fr: Ville

en: API key
fr: Clé d'API

en: Select...
fr: Sélectionner...

en: Country code
fr: Code pays

en: About
fr: À propos

en: Units of measurement
fr: Unités de mesure

en: Feels like
fr: Ressenti

en: Humidity
fr: Humidité

en: Weather forecast
fr: Prévisions météo
