openweathermap.org (1.0.0-beta1) - en to hu translation catalogue (18 entries)

en: Update interval in minutes
hu: Frissítési gyakoriság percekben megadva

en: Weather
hu: Időjárás

en: Country
hu: Ország

en: metric
hu: metrikus

en: imperial
hu: angolszász

en: Settings
hu: Beállítások

en: standard
hu: általános

en: Temperature
hu: Hőmérséklet

en: Wind speed
hu: Szélsebesség

en: Pressure
hu: Légnyomás

en: City
hu: Város

en: API key
hu: API kulcs

en: Country code
hu: Országkód

en: About
hu: Leírás

en: Units of measurement
hu: Mértékegység

en: Feels like
hu: Hőérzet

en: Humidity
hu: Páratartalom

en: Weather forecast
hu: Időjárás-előrejelzés
