openweathermap.org (1.0.0-beta1) - en to ja translation catalogue (10 entries)

en: Update interval in minutes
ja: アップデート間隔(分)

en: Weather
ja: 天気

en: Country
ja: 国

en: Settings
ja: 設定

en: standard
ja: 標準

en: City
ja: 市区町村

en: Country code
ja: 国コード

en: About
ja: アバウト

en: Units of measurement
ja: 単位

en: API Endpoint
ja: API エンドポイント
