openweathermap.org (1.0.0-beta1) - en to ru translation catalogue (17 entries)

en: Update interval in minutes
ru: Интервал обновления в минутах

en: Weather
ru: Погода

en: Country
ru: Страна

en: metric
ru: метрические

en: imperial
ru: имперские

en: Settings
ru: Настройки

en: standard
ru: стандартный

en: Temperature
ru: Температура

en: Wind speed
ru: Скорость ветра

en: Pressure
ru: Давление

en: City
ru: Город

en: API key
ru: API-ключ

en: Select...
ru: Выберите...

en: Country code
ru: Код страны

en: About
ru: Информация

en: Units of measurement
ru: Меры измерения

en: Weather forecast
ru: Прогноз погоды
