OpenWoo (1.0.0-beta6) - en to id translation catalogue (40 entries)

en: Title
id: Judul

en: Delete
id: Hapus

en: Type
id: Jenis

en: Description
id: Deskripsi

en: Enabled
id: Aktif

en: Search
id: Pencarian

en: Category
id: Kategori

en: Name
id: Nama

en: Go to previous page
id: Ke halaman sebelumnya

en: Go to next page
id: Ke halaman selanjutnya

en: Summary
id: Ringkasan

en: Theme
id: Tema

en: Created
id: Dibuat

en: Page
id: Halaman

en: Published
id: Dipublikasikan

en: General
id: Umum

en: Your search yielded no results.
id: Pencarian anda tidak membuahkan hasil.

en: Attachments
id: Sisipan

en: Manual
id: Petunjuk

en: Search results
id: Hasil pencarian

en: Changed
id: Berubah

en: ‹ Previous
id: ‹ Sebelumya

en: Next ›
id: Selanjutnya ›

en: Next page
id: Halaman berikutnya

en: Client
id: Klien

en: Go to first page
id: Pergi ke halaman pertama

en: Go to last page
id: Pergi ke halaman terakhir

en: Request
id: Permintaan

en: Maximum upload size
id: Ukuran maksimum unggahan

en: Extension
id: Ekstension

en: - Select -
id: - Pilih -

en: Not set
id: Tidak disetel

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: « First
id: « Pertama

en: Last »
id: Terakhir »

en: Current page
id: Halaman sekarang

en: Previous page
id: Halaman sebelumnya

en: Last page
id: Halaman terakhir

en: First page
id: Halaman pertama

en: Go to page @key
id: Buka halaman @key
