OpenWoo (1.0.0-beta6) - en to uk translation catalogue (53 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Status
uk: Стан

en: Delete
uk: Видалити

en: Type
uk: Тип

en: Description
uk: Опис

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Edit
uk: Редагувати

en: Search
uk: Пошук

en: Category
uk: Категорія

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Go to previous page
uk: На попередню сторінку

en: Go to next page
uk: До наступної сторінки

en: Summary
uk: Резюме

en: URL
uk: URL-адреса

en: Theme
uk: Тема

en: Created
uk: Створено

en: Page
uk: Сторінка

en: Published
uk: Опубліковано

en: General
uk: Загальне

en: Your search yielded no results.
uk: За вашим запитом нічого не знайдено.

en: Attachments
uk: Вкладення

en: Manual
uk: Вручну

en: Search results
uk: Результати пошуку

en: Metadata
uk: Метадані

en: Changed
uk: Змінено

en: ‹ Previous
uk: ‹ Попередня

en: Next ›
uk: Наступна ›

en: Next page
uk: Наступна сторінка

en: Client
uk: Клієнт

en: Go to first page
uk: До першої сторінки

en: Go to last page
uk: До останньої сторінки

en: Request
uk: Запит

en: Maximum upload size
uk: Максимальний розмір відвантаження на сайт

en: Extension
uk: Розширення

en: Organization
uk: Організація

en: - Select -
uk: - Виберіть -

en: Publication date
uk: Дата публікації

en: Not set
uk: Не встан.

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: Pagination
uk: Розбивка на сторінки

en: « First
uk: « Перша

en: Last »
uk: Остання »

en: Serial number
uk: Серійний номер

en: Current page
uk: Поточна сторінка

en: Previous page
uk: Попередня сторінка

en: Municipality
uk: Муніципалітет

en: Information request
uk: Запит інформації

en: Last page
uk: Остання сторінка

en: Max upload size
uk: Максимальний розмір відвантаження

en: Receipt date
uk: Дата чека.

en: First page
uk: Перша сторінка

en: Go to page @key
uk: Перейти на сторінку @key

en: Enter a value like "512" (bytes), "80 KB" (kilobytes) or "50 MB" (megabytes) in order to restrict the allowed file size. If left empty the file sizes could be limited only by PHP's maximum post and file upload sizes (current limit <strong>%limit</strong>).
uk: Для встановлення дозволеного розміру файлу введіть таке значення як "512" (байт), "80 KB" (кілобайт) або "50 MB" (мегабайт). Якщо значення немає, розміри файлів можуть обмежуватись лише налаштуваннями PHP щодо максимального розміру повідомлення та викладеного файлу (поточні обмеження <strong>%limit</strong>).
