OpenWoo (1.0.0-beta8) - en to fr translation catalogue (49 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Username
fr: Nom d'utilisateur

en: Enabled
fr: Activé

en: File
fr: Fichier

en: Edit
fr: Modifier

en: Search
fr: Rechercher

en: Password
fr: Mot de passe

en: Category
fr: Catégorie

en: Name
fr: Nom

en: Go to previous page
fr: Aller à la page précédente

en: Go to next page
fr: Aller à la page suivante

en: Summary
fr: Résumé

en: Theme
fr: Thème

en: Created
fr: Créé

en: Published
fr: Publié

en: General
fr: Général

en: Your search yielded no results.
fr: Votre recherche n'a retourné aucun résultat.

en: Attachments
fr: Pièces jointes

en: Manual
fr: Manuel

en: Search results
fr: Résultats de la recherche

en: Metadata
fr: Metadonnées

en: Changed
fr: Modifié

en: ‹ Previous
fr: ‹ Précédent

en: Next ›
fr: Suivant ›

en: Next page
fr: Page suivante

en: Go to first page
fr: Aller à la première page

en: Go to last page
fr: Aller à la dernière page

en: Request
fr: Requête

en: Maximum upload size
fr: Taille maximale de transfert

en: Organization
fr: Organisation

en: - Select -
fr: - Sélectionner -

en: Not set
fr: Non défini

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: External id
fr: Identifiant (ID) externe

en: « First
fr: « Premier

en: Last »
fr: Dernier »

en: Serial number
fr: Numéro de série

en: Current page
fr: Page courante

en: Previous page
fr: Page précédente

en: Search Settings
fr: Paramètres de la recherche

en: Municipality
fr: Municipalité

en: Last page
fr: Dernière page

en: Max upload size
fr: Taille maximum de transfert

en: Publish Settings
fr: Paramètres de publication

en: First page
fr: Première page

en: Go to page @key
fr: Aller à la page @key

en: Enter a value like "512" (bytes), "80 KB" (kilobytes) or "50 MB" (megabytes) in order to restrict the allowed file size. If left empty the file sizes could be limited only by PHP's maximum post and file upload sizes (current limit <strong>%limit</strong>).
fr: Saisir une valeur comme "512" (octets), "80 KB" (kilo octets) ou "50 MB" (mega octets) dans le but de limiter la taille des fichiers autorisés. Si le champ est laissé vide, la limite de taille appliquée sera celle des configurations "maximum post" et "taille de transfert de fichier (file upload size)" du serveur PHP (limite actuelle <strong>%limit</strong>).
