Open Y (8.x-0.1) - en to bs translation catalogue (58 entries)

en: Title
bs: Naslov

en: Images
bs: Slike

en: Previous
bs: Prethodni

en: Next
bs: Sljedeći

en: Content
bs: Sadržaj

en: Type
bs: Tip

en: Cancel
bs: Otkaži

en: Description
bs: Opis

en: Overview
bs: Pregled

en: Size
bs: Veličina

en: Image
bs: Slika

en: Category
bs: Kategorija

en: Go to previous page
bs: Idi na prethodnu stranu

en: Go to next page
bs: Idi na iduću stranu

en: Help
bs: Pomoć

en: Sunday
bs: Nedelja

en: Monday
bs: Ponedeljak

en: Tuesday
bs: Utorak

en: Wednesday
bs: Srijeda

en: Thursday
bs: Četvrtak

en: Friday
bs: Petak

en: Saturday
bs: Subota

en: Time
bs: Vrijeme

en: Teaser
bs: Sažetak

en: Text
bs: Tekst

en: Continue
bs: Nastavi

en: Created
bs: Kreiran

en: All
bs: Sve

en: Page title
bs: Naslov stranice

en: Block
bs: Blok

en: Location
bs: Lokacija

en: Promoted to front page
bs: Promoviran na početnu stranicu

en: Address
bs: Adresa

en: Text color
bs: Boja teksta

en: Color
bs: Boja

en: User login
bs: Prijava korisnika

en: Filters
bs: Filteri

en: Sort by
bs: Sortiraj prema

en: Activity
bs: Aktivnost

en: Style
bs: Stil

en: Link color
bs: Boja linka

en: Related content
bs: Vezani sadržaj

en: Tabs
bs: Tabovi

en: Apply
bs: Primjeni

en: Menu link title
bs: Naslov linka menija

en: Main navigation
bs: Glavna navigacija

en: Primary tabs
bs: Primarni tabovi

en: Secondary tabs
bs: Sekundarni tabovi

en: Powered by Drupal
bs: Napravljeno na Drupalu

en: Breadcrumbs
bs: Putanje (breadcrumbs)

en: Status messages
bs: Statusne poruke

en: Main page content
bs: Sadržaj glavne stranice

en: Footer menu
bs: Footer meni

en: Full HTML
bs: Kompletan HTML

en: Site branding
bs: Osnovne informacije o stranici

en: Primary admin actions
bs: Primarne admin akcije

en: User account menu
bs: Korisnički meni

en: Basic block
bs: Osnovni blok
