Open Y (8.x-0.1) - en to da translation catalogue (105 entries)

en: Title
da: Titel

en: Images
da: Billeder

en: Previous
da: Forrige

en: Next
da: Næste

en: Content
da: Indhold

en: Cancel
da: Annullér

en: Description
da: Beskrivelse

en: On
da: Tilsluttet

en: Overview
da: Overblik

en: Size
da: Størrelse

en: Reset
da: Gendan

en: Image
da: Billede

en: Category
da: Kategori

en: Go to previous page
da: Gå til forrige side

en: Go to next page
da: Gå til næste side

en: Help
da: Hjælp

en: Sunday
da: Søndag

en: Monday
da: Mandag

en: Tuesday
da: Tirsdag

en: Wednesday
da: Onsdag

en: Thursday
da: Torsdag

en: Friday
da: Fredag

en: Saturday
da: Lørdag

en: Icon
da: Ikon

en: Time
da: Tid

en: Teaser
da: Smagsprøve

en: Text
da: Tekst

en: Continue
da: Fortsæt

en: Email
da: E-mail

en: Files
da: Filer

en: Created
da: Oprettet

en: All
da: Alle

en: Add content
da: Tilføj indhold

en: Area
da: Område

en: Page title
da: Sidetitel

en: Block
da: Blok

en: Off
da: Afbrudt

en: Location
da: Lokation

en: Promoted to front page
da: Forfremmet til forside

en: Gallery
da: Galleri

en: Phone
da: Telefon

en: Address
da: Adresse

en: Desc
da: Faldende

en: Text color
da: Tekstfarve

en: Color
da: Farve

en: User login
da: Log ind

en: Class
da: Klasse

en: Filters
da: Filtre

en: Latitude
da: Breddegrad

en: Longitude
da: Længdegrad

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Gender
da: Køn

en: Male
da: Mand

en: Female
da: Kvinde

en: Activity
da: Aktivitet

en: Caption
da: Undertekst

en: Days
da: Dage

en: Style
da: Typografi

en: Membership
da: Medlemskab

en: Link color
da: Linkfarve

en: Document
da: Dokument

en: ‹ Previous
da: ‹ Forrige

en: Next ›
da: Næste ›

en: Related content
da: Relateret indhold

en: Tabs
da: Faner

en: Next page
da: Næste side

en: Anonymous user
da: Anonym bruger

en: Apply
da: Udfør

en: Authenticated user
da: Godkendt bruger

en: Menu link title
da: Titel

en: Offset
da: Forskydning

en: Headline
da: Overskrift

en: Main navigation
da: Primær navigation

en: Primary tabs
da: Primære faneblade

en: Secondary tabs
da: Sekundære faneblade

en: Directions
da: Retninger

en: Exclusions
da: Ekskluderinger

en: Locations
da: Lokationer

en: Menu links
da: Menu-links

en: mobile
da: mobil

en: Items per page
da: Antal elementer

en: - All -
da: - Alle -

en: Publishing status
da: Publiceringsstatus

en: Pagination
da: Sideinddeling

en: Powered by Drupal
da: Drives af Drupal

en: All Images
da: Alle billeder

en: Blog Post
da: Blogindlæg

en: Breadcrumbs
da: Brødkrummer

en: Facility
da: Facilitet

en: Status messages
da: Statusmeddelelser

en: Main page content
da: Primært sideindhold

en: Main background
da: Baggrund

en: Footer background
da: Footer baggrund

en: Term Description
da: Termbeskrivelse

en: Previous page
da: Forrige side

en: Footer menu
da: Footer-menu

en: Asc
da: Stigende

en: Latest blog posts
da: Seneste blogindlæg

en: Full HTML
da: Fuld HTML

en: Administrative summary
da: Administrativt resumé

en: Submitted by @author_name on @date
da: Indsendt af @author_name den @date

en: Primary admin actions
da: Primære administratorhandlinger

en: User account menu
da: Brugerkontomenu

en: Basic block
da: Simpel blok

en: Site section links
da: Links til sitets sektioner
