Open Y (8.x-0.1) - en to it translation catalogue (99 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Images
it: Immagini

en: Previous
it: Precedente

en: Next
it: Seguente

en: Content
it: Contenuto

en: Type
it: Tipo

en: Cancel
it: Annulla

en: Description
it: Descrizione

en: On
it: Acceso

en: Overview
it: Panoramica

en: Size
it: Dimensione

en: Reset
it: Ripristina

en: Image
it: Immagine

en: Category
it: Categoria

en: Go to previous page
it: Vai alla pagina precedente

en: Go to next page
it: Vai alla pagina successiva

en: Help
it: Aiuto

en: Sunday
it: Domenica

en: Monday
it: Lunedì

en: Tuesday
it: Martedì

en: Wednesday
it: Mercoledì

en: Thursday
it: Giovedì

en: Friday
it: Venerdì

en: Saturday
it: Sabato

en: Icon
it: Icona

en: Time
it: Data e ora

en: Teaser
it: Anteprima

en: Text
it: Testo

en: Continue
it: Continua

en: Email
it: E-mail

en: Files
it: File

en: Created
it: Creato

en: All
it: Tutti

en: Add content
it: Aggiungi contenuto

en: Page title
it: Titolo della pagina

en: Block
it: Blocco

en: Off
it: Spento

en: Location
it: Posizione

en: Promoted to front page
it: Promosso alla prima pagina

en: Phone
it: Telefono

en: Address
it: Indirizzo

en: Desc
it: Disc

en: Text color
it: Colore del testo

en: Color
it: Colore

en: User login
it: Accesso utente

en: Class
it: Classe

en: Filters
it: Filtri

en: Latitude
it: Latitudine

en: Longitude
it: Longitudine

en: Sort by
it: Ordina per

en: Gender
it: Sesso

en: Male
it: Maschio

en: Female
it: Femmina

en: Activity
it: Attività

en: Caption
it: Didascalia

en: Days
it: Giorni

en: Style
it: Stile

en: Session
it: Sessione

en: Link color
it: Colore collegamenti

en: Document
it: Documento

en: ‹ Previous
it: ‹ Precedente

en: Next ›
it: Seguente ›

en: Related content
it: Contenuto correlato

en: Tabs
it: Schede

en: Next page
it: Pagina successiva

en: Anonymous user
it: Utente anonimo

en: Apply
it: Applica

en: Authenticated user
it: Utente autenticato

en: Menu link title
it: Titolo del link sul menu

en: Administrator
it: Amministratore

en: Offset
it: Scostamento

en: Main navigation
it: Navigazione principale

en: Upload images
it: Carica immagini

en: Primary tabs
it: Schede primarie

en: Secondary tabs
it: Schede secondarie

en: Locations
it: Posizioni

en: Menu links
it: Voci di menu

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: Publishing status
it: Stato di pubblicazione

en: Pagination
it: Paginazione

en: Powered by Drupal
it: Realizzato con Drupal

en: Breadcrumbs
it: Breadcrumb

en: Facility
it: Destinazione

en: Status messages
it: Messaggi di stato

en: Main page content
it: Contenuto della pagina principale

en: Main background
it: Sfondo principale

en: Footer background
it: Sfondo piè di pagina

en: Header background
it: Sfondo intestazione

en: Previous page
it: Pagina precedente

en: Master
it: Principale

en: Neighborhood
it: Quartiere / Distretto

en: Full HTML
it: HTML completo

en: Administrative summary
it: Sommario amministrativo

en: Site branding
it: Branding del sito

en: Submitted by @author_name on @date
it: Inviato da @author_name il @date

en: Primary admin actions
it: Azioni di amministrazione principali

en: User account menu
it: Menu profilo utente

en: Basic block
it: Blocco base
