Open Y (8.x-0.2) - en to is translation catalogue (84 entries)

en: Forms
is: Form

en: Title
is: Titill

en: Images
is: Myndir

en: Previous
is: Fyrri

en: Next
is: Næsta

en: Delete
is: Eyða

en: Content
is: Innihald

en: Type
is: Gerð

en: Cancel
is: Hætta við

en: Description
is: Lýsing

en: On
is: Virkjað

en: Overview
is: Yfirlit

en: Edit
is: Breyta

en: Date
is: Dagsetning

en: Size
is: Stærð

en: Search
is: Leit

en: Reset
is: Endursetja

en: Link
is: Hlekkur

en: Image
is: Mynd

en: Category
is: Flokkur

en: Name
is: Nafn

en: Go to previous page
is: Fara á fyrri síðu

en: Go to next page
is: Fara á næstu síðu

en: Label
is: Merking

en: Preview
is: Forskoða

en: Help
is: Hjálp

en: Summary
is: Samantekt

en: Sunday
is: Sunnudagur

en: Monday
is: Mánudagur

en: Tuesday
is: Þriðjudagur

en: Wednesday
is: Miðvikudagur

en: Thursday
is: Fimmtudagur

en: Friday
is: Föstudagur

en: Saturday
is: Laugardagur

en: Icon
is: Táknmynd

en: Time
is: Tími

en: View
is: Skoða

en: Teaser
is: Úrdráttur

en: Text
is: Texti

en: Layout
is: Útlit

en: ID
is: Kenni

en: Continue
is: Halda áfram

en: Email
is: Netfang

en: Files
is: Skrár

en: Created
is: Stofnað

en: All
is: Allt

en: Add content
is: Bæta við efni

en: Area
is: Svæði

en: Page title
is: Titill síðu

en: Block
is: Blokk

en: Logo
is: Táknmynd

en: Off
is: Af

en: Location
is: Staðsetning

en: Promoted to front page
is: Kynna á forsíðu

en: Authored by
is: Höfundur

en: Prev
is: Fyrri

en: Phone
is: Sími

en: Address
is: Heimilisfang

en: Background color
is: Bakgrunnslitur

en: Text color
is: Litur á texta

en: Color
is: Litur

en: User login
is: Innskráning notanda

en: Blog
is: Blogg

en: Filters
is: Síur

en: Save settings
is: Vista stillingar

en: Sort by
is: Raða eftir

en: month
is: mánuður

en: Style
is: Stíll

en: Branch
is: Útibú

en: ‹ Previous
is: < Fyrri

en: Tabs
is: Flipar

en: Next page
is: Næsta síða

en: Anonymous user
is: Ónafngreindur notandi

en: Apply
is: Virkja

en: Language code
is: Tungumálskóði

en: Menu link title
is: Titill valmyndatengils

en: Administrator
is: Kerfisstjóri

en: About
is: Um

en: Items per page
is: Hlutir per síðu

en: - All -
is: - Allt -

en: Publishing status
is: Birtingarstaða

en: Powered by Drupal
is: Knúið af Drupal

en: Blog Post
is: Bloggfærsla

en: Media name
is: Nafn margmiðlunarefnis
