Open Y (8.x-0.3) - en to ar translation catalogue (115 entries)

en: Forms
ar: الاستمارات

en: Home
ar: الرئيسية

en: Title
ar: العنوان

en: Images
ar: الصور

en: Previous
ar: السابق

en: Next
ar: التالي

en: select
ar: اختر

en: Delete
ar: حذف

en: Content
ar: المحتوى

en: Type
ar: النوع

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Description
ar: الوصف

en: On
ar: في

en: Overview
ar: نظرة عامة

en: Edit
ar: تحرير

en: Date
ar: التاريخ

en: Size
ar: الحجم

en: Search
ar: بحث

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Link
ar: رابط

en: Image
ar: الصورة

en: Category
ar: التصنيف

en: Name
ar: الاسم

en: Go to previous page
ar: الذهاب إلى الصفحة السابقة

en: Go to next page
ar: الذهاب إلى الصفحة التالية

en: Label
ar: التسمية

en: Preview
ar: معاينة

en: Help
ar: مساعدة

en: Summary
ar: الملخص

en: Sunday
ar: الأحد

en: Monday
ar: الاثنين

en: Tuesday
ar: الثلاثاء

en: Wednesday
ar: الأربعاء

en: Thursday
ar: الخميس

en: Friday
ar: الجمعة

en: Saturday
ar: السبت

en: Icon
ar: أيقونة

en: Time
ar: الوقت

en: View
ar: عرض

en: Teaser
ar: موجز

en: Text
ar: نص

en: Layout
ar: تخطيط

en: ID
ar: المعرف ID

en: Continue
ar: متابعة

en: Email
ar: البريد الإلكتروني

en: Files
ar: الملفات

en: Created
ar: الإنشاء

en: All
ar: الكل

en: Add content
ar: إضافة محتوى

en: Area
ar: مجال

en: Page title
ar: عنوان الصفحة

en: Block
ar: صندوق

en: Logo
ar: الشعار

en: Off
ar: إيقاف

en: Header
ar: الترويسة

en: Footer
ar: التذييل

en: Location
ar: الموضع

en: Promoted to front page
ar: مرقّى إلى الصفحة الرئيسية

en: Authored by
ar: ألّفه

en: Prev
ar: السابق

en: Address
ar: العنوان

en: Desc
ar: تنازلي

en: Background color
ar: لون الخلفية

en: Text color
ar: لون النص

en: Color
ar: اللون

en: User login
ar: دخول المستخدم

en: Blog
ar: المدونة

en: Filters
ar: المرشحات

en: Save settings
ar: حفظ الإعدادات

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Full
ar: كامل

en: Are you sure you want to delete %name?
ar: تأكيد متأكد من حذف %name ؟

en: Activity
ar: النشاط

en: month
ar: شهر

en: Caption
ar: شرح

en: Reference
ar: مرجع

en: Video
ar: فيديو

en: Style
ar: نمط

en: Session
ar: الجلسة

en: Link color
ar: لون الروابط

en: Changed
ar: تم التغير

en: Document
ar: وثيقة

en: ‹ Previous
ar: ‹ السابق

en: Next ›
ar: التالي ›

en: Tabs
ar: علامات التبويب

en: Next page
ar: الصفحة التالية

en: Anonymous user
ar: مستخدم مجهول

en: Apply
ar: تطبيق

en: Editor
ar: محرر

en: Language code
ar: رمز اللغة

en: Authenticated user
ar: مستخدم موثوق

en: Menu link title
ar: عنوان رابط القائمة

en: Mapping
ar: إقران

en: Administrator
ar: مدير

en: Offset
ar: الإزاحة

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: Data
ar: المعطيات

en: Skip to main content
ar: تجاوز إلى المحتوى الرئيسي

en: Favicon
ar: أيقونة الموقع

en: About
ar: حول

en: Main navigation
ar: القائمة الرئيسية

en: Primary tabs
ar: التبويبات الأساسية

en: Secondary tabs
ar: التبويبات الفرعية

en: - All -
ar: - الكل -

en: Powered by Drupal
ar: يستخدم دروبال

en: All Images
ar: كل الصور

en: Alert
ar: تنبيه

en: Status messages
ar: رسائل الحالة

en: Main page content
ar: محتوى الصفحة الرئيسية

en: Main background
ar: الخلفية الرئيسية

en: Footer background
ar: خلفية حاشية الصفحة

en: UUID
ar: المعرف UUID

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Master
ar: الرئيسي

en: File link
ar: رابط الملف
