Open Y (8.x-0.3) - en to cy translation catalogue (70 entries)

en: Forms
cy: Ffurflenni

en: Home
cy: Hafan

en: Title
cy: Pennawd

en: Images
cy: Delweddau

en: Previous
cy: Cynt

en: Next
cy: Nesaf

en: Delete
cy: Dileu

en: Content
cy: Cynnwys

en: Type
cy: Math

en: Cancel
cy: Diddymu

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: On
cy: Ymlaen

en: Overview
cy: Arolwg

en: Edit
cy: Golygu

en: Date
cy: Dyddiad

en: Size
cy: Maint

en: Search
cy: Chwilio

en: Reset
cy: Ailosod

en: Link
cy: Dolen

en: Image
cy: Delwedd

en: Category
cy: Categori

en: Name
cy: Enw

en: Go to previous page
cy: Ewch i'r dudalen flaenorol

en: Go to next page
cy: Ewch i'r dudalen nesaf

en: Preview
cy: Rhagolwg

en: Help
cy: Cymorth

en: Sunday
cy: dydd Sul

en: Monday
cy: dydd Llun

en: Tuesday
cy: dydd Mawrth

en: Wednesday
cy: dydd Mercher

en: Thursday
cy: dydd Iau

en: Friday
cy: dydd Gwener

en: Saturday
cy: dydd Sadwrn

en: Time
cy: Amser

en: View
cy: Gweld

en: Teaser
cy: Rhagflas

en: Text
cy: Testun

en: Continue
cy: Parhau

en: Files
cy: Ffeiliau

en: Created
cy: Wedi ei greu

en: All
cy: I gyd

en: Page title
cy: Pennawd y dudalen

en: Block
cy: Bloc

en: Off
cy: I ffwrdd

en: Header
cy: Pennawd

en: Footer
cy: Troedyn

en: Location
cy: Lleoliad

en: Promoted to front page
cy: Hyrwyddo i dudalen blaen

en: Authored by
cy: Wedi ei awduro gan

en: Prev
cy: Blaenorol

en: Phone
cy: ffôn

en: Address
cy: Cyfeiriad

en: Text color
cy: Lliw testun

en: Color
cy: Lliw

en: User login
cy: Mewngofnod defnyddiwr

en: Filters
cy: Hidlyddion

en: Save settings
cy: Cadw gosodiadau

en: Sort by
cy: Dosbarthu drwy

en: Style
cy: Arddull

en: Link color
cy: Lliw cyswllt

en: Anonymous user
cy: Defnyddiwr anhysbys

en: Apply
cy: Ceisio

en: Language code
cy: Côd yr iaith

en: Menu link title
cy: Pennawd dolen dewislen

en: Offset
cy: Ongli

en: Items per page
cy: Eitemau pob tudalen

en: ‹‹
cy: <<

en: ››
cy: >>

en: Powered by Drupal
cy: Wedi ei bŵeru gan Drupal

en: All Images
cy: Holl ddelweddau
