Open Y (8.x-0.4) - en to el translation catalogue (122 entries)

en: Forms
el: Φόρμες

en: Home
el: Αρχική

en: Title
el: Τίτλος

en: Images
el: Εικόνες

en: Previous
el: Προηγούμενο

en: Next
el: Επόμενο

en: select
el: επιλογή

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Content
el: Περιεχόμενο

en: Type
el: Τύπος

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Description
el: Περιγραφή

en: On
el: Ανοικτό

en: Overview
el: Επισκόπηση

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Date
el: Ημερομηνία

en: Size
el: Μέγεθος

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Reset
el: Επαναφορά

en: Link
el: Σύνδεσμος

en: Image
el: Εικόνα

en: Category
el: Κατηγορία

en: Name
el: Όνομα

en: Go to previous page
el: Προηγούμενη σελίδα

en: Go to next page
el: Επόμενη σελίδα

en: Label
el: Ετικέτα

en: Preview
el: Προεπισκόπηση

en: Help
el: Βοήθεια

en: Summary
el: Περίληψη

en: Sunday
el: Κυριακή

en: Monday
el: Δευτέρα

en: Tuesday
el: Τρίτη

en: Wednesday
el: Τετάρτη

en: Thursday
el: Πέμπτη

en: Friday
el: Παρασκευή

en: Saturday
el: Σάββατο

en: Icon
el: Εικονίδιο

en: Time
el: Ώρα

en: View
el: Προβολή

en: Teaser
el: Περικομμένη μορφή

en: Text
el: Κείμενο

en: Layout
el: Εμφάνιση

en: Continue
el: Συνέχεια

en: Files
el: Αρχεία

en: Created
el: Δημιουργήθηκε

en: All
el: Όλες

en: Active
el: Ενεργό

en: Add content
el: Προσθήκη περιεχομένου

en: Page title
el: Τίτλος σελίδας

en: Block
el: Μπλοκ

en: Logo
el: Λογότυπο

en: Off
el: Κλειστό

en: Header
el: Κεφαλίδα

en: Footer
el: Υποσέλιδο

en: Location
el: Τοποθεσία

en: Promoted to front page
el: Προβιβασμένο στην πρώτη σελίδα

en: Gallery
el: Γκαλερί

en: Authored by
el: Συντάχθηκε από

en: Prev
el: Προηγ

en: Phone
el: Τηλέφωνο

en: Address
el: Διεύθυνση

en: Desc
el: Φθί

en: Background color
el: Χρώμα παρασκηνίου

en: Text color
el: Χρώμα κειμένου

en: Color
el: Χρώμα

en: User login
el: Είσοδος

en: Blog
el: Ιστολόγιο

en: Class
el: Κλάση

en: Filters
el: Φίλτρα

en: Save settings
el: Αποθήκευση ρυθμίσεων

en: Sort by
el: Ταξινόμηση κατά

en: Full
el: Πλήρες

en: Gender
el: Γένος

en: Are you sure you want to delete %name?
el: Είστε σίγουρος πως θέλετε να διαγράψετε το %name;

en: Activity
el: Δραστηριότητα

en: month
el: μήνας

en: Caption
el: Λεζάντα

en: Days
el: Ημέρες

en: Reference
el: Αναφορά

en: Style
el: Στυλ

en: Session
el: Σύνοδος

en: Link color
el: Χρώμα συνδέσμου

en: Changed
el: Τροποποιημένο

en: ‹ Previous
el: ‹ Προηγούμενο

en: Next ›
el: Επόμενο ›

en: Tabs
el: Καρτέλες

en: Anonymous user
el: Ανώνυμος χρήστης

en: Apply
el: Εφαρμογή

en: Editor
el: Επεξεργαστής

en: Language code
el: Κωδικός γλώσσας

en: Authenticated user
el: Πιστοποιημένος χρήστης

en: Menu link title
el: Τίτλος παραπομπής μενού

en: Mapping
el: Αντιστοίχιση

en: Administrator
el: Διαχειριστής

en: Offset
el: Αντιστάθμιση

en: Machine name
el: Όνομα μηχανής

en: Data
el: Δεδομένα

en: Skip to main content
el: Παράκαμψη προς το κυρίως περιεχόμενο

en: About
el: Περί

en: Main navigation
el: Κεντρική πλοήγηση

en: Primary tabs
el: Πρωτεύουσες καρτέλες

en: Secondary tabs
el: Δευτερεύουσες καρτέλες

en: Menu links
el: Σύνδεσμοι των μενού

en: mobile
el: Κινητό

en: Items per page
el: Είδη ανά σελίδα

en: - All -
el: - Όλα -

en: Publishing status
el: Κατάσταση δημοσίευσης

en: Pagination
el: Σελιδοποίηση

en: Powered by Drupal
el: Βασισμένο στο Drupal

en: Alert
el: Συναγερμός

en: Status messages
el: Μηνύματα κατάστασης

en: Main page content
el: Περιεχόμενο κεντρικής σελίδας

en: Main background
el: Κυρίως φόντο

en: Footer background
el: Φόντο υποσέλιδου

en: Previous page
el: Προηγούμενη σελίδα

en: Footer menu
el: Μενού υποσέλιδου

en: Asc
el: Αύξ

en: A valid Google Analytics Web Property ID is case sensitive and formatted like UA-xxxxxxx-yy.
el: Ένα έγκυρο αναγνωριστικό ιδιότητας ιστού του Google Analytics διακρίνει σε κεφαλαία-πεζά και είναι της μορφής UA-xxxxxxx-yy.

en: Full HTML
el: Πλήρης HTML

en: Primary admin actions
el: Πρωτεύουσες ενέργειες διαχείρισης

en: User account menu
el: Μενού λογαριασμού χρήστη

en: Basic block
el: Βασικό μπλοκ
