Open Y (8.x-0.4) - en to he translation catalogue (134 entries)

en: Forms
he: טפסים

en: Home
he: דף הבית

en: Title
he: כותרת

en: Images
he: תמונות

en: Previous
he: הקודם

en: Next
he: הבא

en: select
he: בחירה

en: Delete
he: מחיקה

en: Content
he: תוכן

en: Type
he: סוג

en: Cancel
he: ביטול

en: Description
he: תיאור

en: On
he: פעיל

en: Overview
he: סקירה

en: Edit
he: עריכה

en: Date
he: תאריך

en: Size
he: גודל

en: Search
he: חיפוש

en: Reset
he: איתחול

en: Link
he: קישור

en: Image
he: תמונה

en: Category
he: קטגוריה

en: Name
he: שם

en: Go to previous page
he: לעמוד הקודם

en: Go to next page
he: לעמוד הבא

en: Label
he: תווית

en: Preview
he: תצוגה מקדימה

en: Help
he: עזרה

en: Summary
he: תקציר

en: Sunday
he: ראשון

en: Monday
he: שני

en: Tuesday
he: שלישי

en: Wednesday
he: רביעי

en: Thursday
he: חמישי

en: Friday
he: שישי

en: Saturday
he: שבת

en: Icon
he: סמל

en: Time
he: זמן

en: View
he: צפיה

en: Teaser
he: תקציר

en: Text
he: טקסט

en: Layout
he: פריסה

en: Continue
he: להמשיך

en: Email
he: דוא"ל

en: Files
he: קבצים

en: Created
he: נוצר

en: All
he: הכל

en: Active
he: פעיל

en: Add content
he: יצירת תוכן

en: Area
he: איזור

en: Page title
he: כותרת דף

en: Block
he: בלוק

en: Logo
he: לוגו

en: Off
he: כבוי

en: Header
he: כותרת עליונה

en: Footer
he: כותרת תחתונה

en: Location
he: מיקום

en: Promoted to front page
he: מקודם לדף הראשי

en: Gallery
he: גלריה

en: Authored by
he: נכתב על ידי

en: home
he: דף הבית

en: Prev
he: קודם

en: Phone
he: טלפון

en: Fax
he: פקס

en: Address
he: כתובת

en: Desc
he: יורד

en: Background color
he: צבע רקע

en: Text color
he: צבע הטקסט

en: Color
he: צבע

en: User login
he: כניסה

en: Blog
he: בלוג

en: Banner
he: באנר

en: Filters
he: מסננים

en: Save settings
he: שמירת הגדרות

en: Sort by
he: מיון לפי

en: Full
he: מלא

en: Are you sure you want to delete %name?
he: בטוחים שברצונכם למחוק את %name?

en: Activity
he: פעילות

en: month
he: חודש

en: Caption
he: כותרת (Caption)

en: Days
he: ימים

en: Reference
he: רפרנס

en: Video
he: וידאו

en: Style
he: סגנון

en: Diff
he: שינוי

en: Session
he: תהליך

en: Membership
he: חברות

en: Link color
he: צבע קישור

en: Changed
he: השתנה

en: Document
he: מסמך

en: ‹ Previous
he: ‹ הקודם

en: Next ›
he: הבא ›

en: Related content
he: תוכן קשור

en: Tabs
he: לשוניות

en: Next page
he: הדף הבא

en: Anonymous user
he: משתמש אנונימי

en: Apply
he: החל

en: Editor
he: עורך

en: Language code
he: קוד השפה

en: Authenticated user
he: משתמש מאומת

en: Menu link title
he: כותרת קישור התפריט

en: Mapping
he: מיפוי

en: Administrator
he: מנהל

en: Offset
he: היסט

en: Machine name
he: שם מכונה

en: Data
he: נתונים

en: Skip to main content
he: דילוג לתוכן העיקרי

en: Favicon
he: אייקון מועדפים

en: About
he: אודות

en: Main navigation
he: ניווט ראשי

en: Primary tabs
he: לשוניות ראשיות

en: Secondary tabs
he: לשוניות משניות

en: Directions
he: כיוונים

en: Menu links
he: קישורי תפריט

en: Items per page
he: פריטים לעמוד

en: - All -
he: - הכל -

en: Publishing status
he: מפורסם

en: Pagination
he: דפדוף

en: Powered by Drupal
he: מונע באמצעות דרופל

en: Breadcrumbs
he: פרורי לחם

en: Status messages
he: הודעות מצב

en: Main page content
he: תוכן

en: Menu title
he: כותרת התפריט

en: Main background
he: רקע ראשי

en: Footer background
he: רקע כותרת תחתונה

en: Previous page
he: הדף הקודם

en: Footer menu
he: תפריט בתחתית הדף

en: Asc
he: סדר עולה

en: Latest blog posts
he: פוסטים אחרונים בבלוג

en: Master
he: מאסטר

en: Entity Reference
he: רפרנס ליישות

en: Administrative summary
he: תאור בממשק הניהול

en: Submitted by @author_name on @date
he: נכתב ע"י @author_name ב@date

en: Basic block
he: בלוק בסיסי
