Open Y (8.x-0.2) - en to jv translation catalogue (67 entries)

en: Forms
jv: Formulir

en: Title
jv: Judul

en: Images
jv: Gambar

en: Previous
jv: Sakdurunge

en: Next
jv: Sakterusé

en: Delete
jv: Busak

en: Content
jv: Konten

en: Type
jv: Tipe

en: Cancel
jv: Batal

en: Description
jv: Katrangan

en: Overview
jv: Sekilas

en: Edit
jv: Sunting

en: Date
jv: Tanggal

en: Size
jv: Ukuran

en: Search
jv: Goléki

en: Reset
jv: Baléknā

en: Link
jv: Tautan

en: Image
jv: Gambar

en: Category
jv: Kategori

en: Name
jv: Jeneng

en: Go to previous page
jv: Kācā sakdurungé

en: Go to next page
jv: Kācā terusané

en: Label
jv: Judul

en: Preview
jv: Tudhuhnā

en: Help
jv: Pitulungan

en: Summary
jv: Rangkuman

en: Sunday
jv: Minggu

en: Monday
jv: Senén

en: Tuesday
jv: Selasa

en: Wednesday
jv: Rebo

en: Thursday
jv: Kemis

en: Friday
jv: Jemuah

en: Saturday
jv: Setu

en: Icon
jv: Ikon

en: Time
jv: Wektu

en: View
jv: Tampilan

en: Teaser
jv: Ringkesan

en: Text
jv: Teks

en: Continue
jv: Lanjutna

en: Created
jv: Digawé

en: All
jv: Kabèh

en: Add content
jv: Nambah kontèn

en: Page title
jv: Judhul kācā

en: Block
jv: Blok

en: Location
jv: Lokasi

en: Promoted to front page
jv: Promosiknā nang kācā ngarep

en: Authored by
jv: Ditulis dening

en: Desc
jv: Urut Mundur

en: Background color
jv: Warna Background

en: Text color
jv: Warna tèks

en: Color
jv: Kelir

en: User login
jv: Login panganggo

en: Save settings
jv: Nyimpen setingan

en: Session
jv: Sési

en: Link color
jv: Warna tautan

en: Language code
jv: Kode bāsā

en: Menu link title
jv: Judul pranala menu

en: Machine name
jv: Jeneng mesin

en: About
jv: Ngenani

en: Primary tabs
jv: Tab Primer

en: Secondary tabs
jv: Tab sékundér

en: - All -
jv: - Kabeh -

en: Powered by Drupal
jv: Kadigdayaané Drupal

en: Main page content
jv: Kācā utama konten

en: Main background
jv: Latar utama

en: Footer background
jv: Latare footer

en: Asc
jv: Urut Maju
