Open Y (8.x-1.0) - en to cs translation catalogue (123 entries)

en: Forms
cs: Formuláře

en: Home
cs: Domů

en: Title
cs: Nadpis

en: Images
cs: Obrázky

en: Previous
cs: Předchozí

en: Next
cs: Další

en: select
cs: vybrat

en: Delete
cs: Smazat

en: Content
cs: Obsah

en: Type
cs: Typ

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Description
cs: Popis

en: On
cs: Zapnuto

en: Overview
cs: Přehled

en: Edit
cs: Upravit

en: Date
cs: Datum

en: Size
cs: Velikost

en: Search
cs: Hledat

en: Link
cs: Odkaz

en: Image
cs: Obrázek

en: Category
cs: Kategorie

en: Name
cs: Jméno

en: Go to previous page
cs: Přejít na předchozí stranu

en: Go to next page
cs: Přejít na další stranu

en: Label
cs: Popisek

en: Preview
cs: Náhled

en: Help
cs: Nápověda

en: Summary
cs: Souhrn

en: Sunday
cs: Neděle

en: Monday
cs: Pondělí

en: Tuesday
cs: Úterý

en: Wednesday
cs: Středa

en: Thursday
cs: Čtvrtek

en: Friday
cs: Pátek

en: Saturday
cs: Sobota

en: Icon
cs: Ikona

en: Time
cs: Čas

en: View
cs: Zobrazit

en: Teaser
cs: Úvodník

en: Continue
cs: Pokračovat

en: Email
cs: E-mail

en: Files
cs: Soubory

en: Created
cs: Vytvořeno

en: All
cs: Vše

en: Active
cs: Aktivní

en: Add content
cs: Přidat obsah

en: Area
cs: Oblast

en: Page title
cs: Název stránky

en: Block
cs: Blok

en: Off
cs: Vypnuto

en: Header
cs: Hlavička

en: Footer
cs: Patička

en: Location
cs: Místo

en: Promoted to front page
cs: Zobrazit na titulní stránce

en: Authored by
cs: Autor

en: Prev
cs: Předchozí

en: Phone
cs: Telefon

en: Address
cs: Adresa

en: Desc
cs: Sestupně

en: Background color
cs: Barva pozadí

en: Text color
cs: Barva textu

en: Color
cs: Barvy

en: User login
cs: Přihlášení

en: Class
cs: Třída

en: Filters
cs: Filtry

en: Save settings
cs: Uložit nastavení

en: Sort by
cs: Řadit dle

en: Full
cs: Celé

en: Are you sure you want to delete %name?
cs: Opravdu smazat %name?

en: Activity
cs: Aktivita

en: month
cs: měsíc

en: Caption
cs: Popisek

en: Days
cs: Dnů

en: Style
cs: Styl

en: Session
cs: Relace

en: Link color
cs: Barva odkazu

en: Changed
cs: Změněno

en: ‹ Previous
cs: ‹ Předchozí

en: Next ›
cs: Následující ›

en: Related content
cs: Související obsah

en: Tabs
cs: Záložky

en: Next page
cs: Následující stránka

en: Anonymous user
cs: Anonym

en: Apply
cs: Použít

en: Language code
cs: Kód jazyka

en: Authenticated user
cs: Přihlášený uživatel

en: Menu link title
cs: Nadpis odkazu menu

en: Mapping
cs: Mapování

en: Administrator
cs: Administrátor

en: Offset
cs: Posun

en: Machine name
cs: Strojový název

en: Skip to main content
cs: Přejít k hlavnímu obsahu

en: About
cs: Popis

en: Main navigation
cs: Hlavní navigace

en: Upload images
cs: Nahrát obrázky

en: Primary tabs
cs: Hlavní záložky

en: Secondary tabs
cs: Sekundární záložky

en: Menu links
cs: Odkazy menu

en: Placement
cs: Umístění

en: mobile
cs: mobilní

en: Items per page
cs: Položek na stránku

en: - All -
cs: - Vše -

en: Publishing status
cs: Stav zveřejnění

en: Powered by Drupal
cs: Běží na Drupalu

en: Alert
cs: Upozornění

en: Breadcrumbs
cs: Drobečková navigace

en: Status messages
cs: Stavové zprávy

en: Main page content
cs: Obsah hlavní stránky

en: Video URL
cs: Adresa URL videa

en: Main background
cs: Hlavní pozadí

en: Footer background
cs: Pozadí patičky

en: Term Description
cs: Popis termínu

en: Previous page
cs: Předchozí stránka

en: Footer menu
cs: Menu patičky

en: Asc
cs: Vzestupně

en: Master
cs: Nadřízené

en: Full HTML
cs: Plné HTML

en: View changes of @config_file
cs: Zobrazit změny v @config_file

en: Submitted by @author_name on @date
cs: Napsal uživatel @author_name dne @date

en: User account menu
cs: Menu uživatelského účtu

en: Basic block
cs: Základní blok

en: content @type: deleted @label.
cs: obsah @type: smazán @label

en: Site section links
cs: Odkazy na hlavní sekce webu
