Open Y Activity Finder (4.0.2) - en to pt translation catalogue (32 entries)

en: Title
pt: Título

en: Next
pt: Próximo

en: Register
pt: Registro

en: Type
pt: Tipo

en: Age
pt: Idade

en: Disabled
pt: Desativado

en: On
pt: Habilitado

en: Logs
pt: Registros do sistema

en: Category
pt: Categoria

en: Program
pt: Programa

en: results
pt: resultados

en: Block
pt: Bloco

en: Off
pt: Desligado

en: Location
pt: Localização

en: Details
pt: Detalhes

en: Prev
pt: Anterior

en: Week
pt: Semana

en: Day
pt: Dia

en: Weeks
pt: Semanas

en: Full
pt: Completo

en: Show
pt: Exibir

en: Days
pt: Dias

en: Changed
pt: Alterado

en: log
pt: registro

en: Hide
pt: Ocultar

en: Keyword
pt: Palavra-chave

en: Created on
pt: Criado em

en: Background image
pt: Imagem de fundo

en: checkboxes
pt: checkbox

en: Anytime
pt: A qualquer momento

en: Start Over
pt: Recomeçar

en: Bootstrap version
pt: Versão do Bootstrap
