Open Y Carnation (2.0.30) - en to hi translation catalogue (25 entries)

en: Home
hi: मुख्य पृष्ठ

en: Previous
hi: पिछला

en: Next
hi: अगला

en: select
hi: चुने

en: Content
hi: सामग्री

en: Categories
hi: वर्ग

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Date
hi: तारीख

en: Search
hi: खोज

en: Category
hi: वर्ग

en: Go to previous page
hi: पिछले पृष्ठ में जायें।

en: Go to next page
hi: अगले पृष्ठ में जायें।

en: Preview
hi: पूर्वावलोकन

en: read more
hi: और अधिक पढें।

en: You are not authorized to access this page.
hi: आप इस पृष्ठ का उपयोग करने के लिए अधिकृत नहीं हैं.

en: Email
hi: ईमेल

en: Breadcrumb
hi: पग चिन्ह

en: Header
hi: ऊपरी भाग

en: Location
hi: स्थान

en: Address
hi: पता

en: Filters
hi: फ़िल्टर

en: Next page
hi: अगला पृष्ठ

en: Copyright
hi: कॉपीराइट

en: Primary tabs
hi: प्राथमिक टैब्स

en: Secondary tabs
hi: माध्यमिक टैब्स
