Open Y Carnation (2.0.32) - en to fr translation catalogue (33 entries)

en: Home
fr: Accueil

en: Previous
fr: Précédent

en: Next
fr: Suivant

en: select
fr: sélectionner

en: Content
fr: Contenu

en: Categories
fr: Catégories

en: Edit
fr: Modifier

en: Search
fr: Rechercher

en: Category
fr: Catégorie

en: Go to previous page
fr: Aller à la page précédente

en: Go to next page
fr: Aller à la page suivante

en: Preview
fr: Aperçu

en: read more
fr: lire la suite

en: You are not authorized to access this page.
fr: Vous n'êtes pas autorisé(e) à accéder à cette page.

en: Email
fr: Courriel

en: Breadcrumb
fr: Fil d'Ariane

en: Header
fr: Entête

en: Location
fr: Emplacement

en: Address
fr: Adresse

en: Filters
fr: Filtres

en: Class name
fr: Nom de la classe

en: Related content
fr: Contenu associé

en: Next page
fr: Page suivante

en: Skip to main content
fr: Aller au contenu principal

en: Primary tabs
fr: Onglets principaux

en: Secondary tabs
fr: Onglets secondaires

en: Locations
fr: Emplacements

en: Current page
fr: Page courante

en: Previous page
fr: Page précédente

en: per month
fr: par mois

en: 404 Page not found
fr: 404 Page non trouvée

en: Coming Soon
fr: Prochainement disponible

en: Submitted by @author_name on @date
fr: Soumis par @author_name le @date
