Open Y Carnation (3.0.6) - en to pt translation catalogue (39 entries)

en: Home
pt: Início

en: Previous
pt: Anterior

en: Next
pt: Seguinte

en: select
pt: selecionar

en: Content
pt: Conteúdo

en: Categories
pt: Categorias

en: Edit
pt: Editar

en: Date
pt: Data

en: Search
pt: Pesquisar

en: Category
pt: Categoria

en: Go to previous page
pt: Regressar à página anterior.

en: Go to next page
pt: Ir para a próxima página

en: Preview
pt: Pré-visualizar

en: read more
pt: ler mais

en: You are not authorized to access this page.
pt: Não está autorizado a aceder a esta página.

en: Breadcrumb
pt: Navegação estrutural

en: Header
pt: Cabeçalho

en: Contacts
pt: Contactos

en: Location
pt: Localização

en: Address
pt: Morada

en: Filters
pt: Filtros

en: Class name
pt: Nome da classe

en: Related content
pt: Conteúdo relacionado

en: Next page
pt: Próxima página

en: Copyright
pt: Direitos de autor

en: Skip to main content
pt: Passar para o conteúdo principal

en: Primary tabs
pt: Separadores primários

en: Secondary tabs
pt: Separadores secundários

en: Directions
pt: Direções

en: Pagination
pt: Paginação

en: Primary Menu
pt: Menu Principal

en: Current page
pt: Página atual

en: Previous page
pt: Página anterior

en: 404 Page not found
pt: 404 Página não encontrada

en: Page @items.current
pt: Página @items.current

en: Submitted by @author_name on @date
pt: Submetido por @author_name a @date

en: Show all locations
pt: Mostrar todos os locais

en: All hours
pt: Todas as horas

en: Close alert message
pt: Fechar mensagem de alerta
