Open Y Digital Signage (8.x-2.0) - en to nl translation catalogue (101 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Previous
nl: Vorige

en: Next
nl: Volgende

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Content
nl: Inhoud

en: Author
nl: Auteur

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Description
nl: Beschrijving

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: Edit
nl: Bewerken

en: Date
nl: Datum

en: Reset
nl: Opnieuw instellen

en: Message
nl: Bericht

en: - None -
nl: - Geen -

en: Category
nl: Categorie

en: Settings
nl: Instellingen

en: Name
nl: Naam

en: Save
nl: Opslaan

en: Top
nl: Bovenaan

en: Icon
nl: Pictogram

en: Add new
nl: Nieuwe toevoegen

en: Schedule
nl: Inplannen

en: Time
nl: Tijd

en: View
nl: Weergeven

en: Event
nl: Evenement

en: Mail
nl: E-mail

en: Check
nl: Controleer

en: Created
nl: Aangemaakt

en: Create
nl: Aanmaken

en: Question
nl: Vraag

en: Page
nl: Pagina

en: Bottom
nl: Onderkant

en: Custom
nl: Aangepast

en: Published
nl: Gepubliceerd

en: Location
nl: Locatie

en: Overridden
nl: Overschreven

en: Phone
nl: Telefoonnummer

en: Desc
nl: Aflopend

en: Start
nl: Begin

en: End
nl: Einde

en: Now
nl: Nu

en: Class
nl: Klasse

en: Override
nl: Overschrijven

en: Class name
nl: Klassenaam

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: Leave blank for %anonymous.
nl: Leeglaten voor %anonymous.

en: Source
nl: Bron

en: (disabled)
nl: (uitgeschakeld)

en: Period
nl: Punt

en: author
nl: auteur

en: Left
nl: Links

en: Right
nl: Rechts

en: White
nl: Wit

en: Orientation
nl: Oriëntatie

en: Start Time
nl: Starttijd

en: End Time
nl: Eindtijd

en: Discount
nl: Korting

en: Schedules
nl: Planning

en: Changed
nl: Gewijzigd

en: Purple
nl: Paars

en: Unpublished
nl: Niet gepubliceerd

en: Run
nl: Uitvoeren

en: Apply
nl: Toepassen

en: Canceled
nl: Geannuleerd

en: Green
nl: Groen

en: Blue
nl: Blauw

en: Orange
nl: Oranje

en: Black
nl: Zwart

en: Family
nl: Familie

en: Machine name
nl: Systeemnaam

en: Landscape
nl: Landschap

en: Direction
nl: Richting

en: Light
nl: Licht

en: Cover
nl: Omslag

en: Finished with an error.
nl: Beëindigd met een fout.

en: Add Schedule
nl: Planning toevoegen

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: - All -
nl: - Alle -

en: Date and time
nl: Datum en tijd

en: at
nl: in

en: « First
nl: « Eerste

en: Last »
nl: Laatste »

en: Published status
nl: Publicatiestatus

en: Operations links
nl: Bewerkingslinks

en: Color Scheme
nl: Kleurenschema

en: Room
nl: Kamer

en: End time
nl: Tot

en: Time settings
nl: Tijdsinstellingen

en: Dark
nl: Donker

en: Asc
nl: Oplopend

en: Repeat settings
nl: Herhaal-instellingen

en: Contain
nl: Bevatten

en: The time that the entity was created.
nl: Het tijdstip waarop de entiteit is aangemaakt.

en: Date separator
nl: Datumscheidingsteken

en: The string to separate the start and end dates
nl: De tekst die begin- en einddatum scheid

en: Separator: %separator
nl: Scheidingsteken: %separator

en: The @title end date cannot be before the start date
nl: De einddatum @title kan niet voor de begindatum vallen
