Open Y Digital Signage (8.x-2.0) - en to tr translation catalogue (92 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Previous
tr: Önceki

en: Next
tr: Sonraki

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Content
tr: İçerik

en: Type
tr: Tip

en: Author
tr: Yazar

en: Cancel
tr: İptal

en: Description
tr: Açıklama

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Edit
tr: Düzenle

en: Date
tr: Tarih

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Message
tr: İleti

en: - None -
tr: - Hiçbiri -

en: Category
tr: Kategori

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Name
tr: İsim

en: Save
tr: Kaydet

en: Top
tr: En üst

en: Icon
tr: Simge

en: Add new
tr: Yeni ekle

en: Schedule
tr: Zamanlama

en: Time
tr: Zaman

en: View
tr: Görüntüle

en: Event
tr: Olay

en: Mail
tr: Posta

en: Check
tr: Çek

en: Created
tr: Oluşturulma

en: Create
tr: Oluştur

en: Question
tr: Soru

en: Page
tr: Sayfa

en: Bottom
tr: Alt

en: Custom
tr: Özel

en: Published
tr: Yayında

en: Location
tr: Konum

en: Overridden
tr: Değiştirilmiş

en: Phone
tr: Telefon

en: Desc
tr: Azalan

en: Start
tr: Başlangıç

en: End
tr: Bitiş

en: Now
tr: Şimdi

en: Class
tr: Sınıf

en: Override
tr: Varsayılanı değiştir

en: Class name
tr: Sınıf adı

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Leave blank for %anonymous.
tr: %anonymous için boş bırakın.

en: in
tr: içinde

en: Source
tr: Kaynak

en: (disabled)
tr: (devre dışı)

en: Period
tr: Nokta

en: author
tr: yazar

en: Left
tr: Sol

en: Right
tr: Sağ

en: White
tr: Beyaz

en: Orientation
tr: Yerleşim

en: Discount
tr: İndirim

en: Donate
tr: Bağış

en: Schedules
tr: Zamanlamalar

en: Changed
tr: Değişti

en: Purple
tr: Mor

en: Unpublished
tr: Yayında değil

en: Apply
tr: Uygula

en: Update page
tr: Sayfayı güncelle

en: Canceled
tr: İptal edilenler

en: Green
tr: Yeşil

en: Blue
tr: Mavi

en: Orange
tr: Turuncu

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: Black
tr: Siyah

en: Family
tr: Aile

en: Machine name
tr: Makine adı

en: Direction
tr: Yön

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: Date and time
tr: Tarih ve zaman

en: « First
tr: « İlk

en: Last »
tr: Son »

en: Published status
tr: Yayın durumu

en: Operations links
tr: İşlem bağlantıları

en: Hash
tr: Karma

en: Asc
tr: Artan

en: Master
tr: Ana (master)

en: Date separator
tr: Tarih ayırıcı

en: The string to separate the start and end dates
tr: Başlangıç ve bitiş tarihlerini ayırmak için kullanılan dizge

en: Separator: %separator
tr: Ayırıcı: %separator

en: The @title end date cannot be before the start date
tr: @title bitiş tarihi, başlangıç tarihinden önce olamaz
