Open Y Digital Signage (8.x-2.0) - en to bn translation catalogue (31 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Previous
bn: পিছনে

en: Next
bn: পরবর্তী

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Content
bn: কনটেন্ট

en: Type
bn: টাইপ

en: Author
bn: লেখক

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Description
bn: বিবরণ

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Yes
bn: হ্যাঁ

en: No
bn: না

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Date
bn: তারিখ

en: Message
bn: বার্তা

en: - None -
bn: - একটিও নয় -

en: Category
bn: বিভাগ

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Name
bn: নাম

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: Time
bn: সময়

en: View
bn: প্রদর্শন

en: Question
bn: প্রশ্ন

en: Published
bn: প্রকাশিত

en: Location
bn: অবস্থান

en: Leave blank for %anonymous.
bn: %anonymous হলে খালি রাখুন

en: Machine name
bn: মেশিনের নাম

en: Date and time
bn: তারিখ এবং সময়
