Open Y Digital Signage (8.x-2.0) - en to bo translation catalogue (60 entries)

en: Title
bo: ཁ་བྱང

en: Previous
bo: གོང་གི

en: Next
bo: འོག་མ

en: Status
bo: གནས་སྟངས

en: Delete
bo: བསུབ་པ

en: Operations
bo: སྤྱོད་སྟངས

en: Content
bo: ནང་དོན

en: Type
bo: རིགས

en: Author
bo: རྩོམ་མཁན

en: Cancel
bo: ཕྱིར་འཐེན

en: Description
bo: གསལ་བཤད

en: Disabled
bo: ནུས་མེད་བསྒྱུར་ཡོད

en: Enabled
bo: ནུས་ཡོད་བཟོས་ཡོད

en: Yes
bo: ཡིན

en: No
bo: མིན

en: Edit
bo: བཟོ་བཅོས

en: Date
bo: ཚེས་གྲངས

en: Reset
bo: བསྐྱར་སྒྲིག

en: Message
bo: ཆ་འཕྲིན

en: - None -
bo: - མེད། -

en: Category
bo: ཁྱབ་ཁོངས

en: Settings
bo: སྒྲིག་འགོད

en: Name
bo: མིང

en: Save
bo: ཉར་ཚགས

en: Top
bo: འགོ

en: Icon
bo: རི་མོ།

en: Add new
bo: གསར་བ་ཁ་སྣོན

en: Time
bo: དུས་ཚོད

en: View
bo: ལྟ་ཞིབ

en: ID
bo: ཨང་རྟགས

en: Mail
bo: འཕྲིན་ཡིག

en: Check
bo: ཞིབ་བཤེར།

en: Created
bo: གསར་འཛུགས་བྱས་ཟིན

en: Create
bo: གསར་བཟོ

en: Question
bo: དྲི་བ

en: Page
bo: དྲ་ངོས

en: Bottom
bo: ཞབས་ངོས

en: Custom
bo: རང་བཟོས

en: Published
bo: སྤེལ་ཟིན་པ

en: Location
bo: གནས་ཡུལ

en: Overridden
bo: བརྗེས་ཚར་བ

en: Desc
bo: ཇེ་དམའ

en: Override
bo: བརྗེ་འབྲི།

en: Sort by
bo: གོ་རིམ་གཞི་འཛིན་ས།

en: Leave blank for %anonymous.
bo: %anonymous་ལ་སྟོང་པ་བསྐྱུར་དགོས

en: in
bo: ནང་དུ་

en: Source
bo: ཁུངས

en: author
bo: རྩོམ་མཁན

en: Left
bo: གཡོན

en: Video
bo: བརྙན་ཟློས།

en: Changed
bo: བསྒྱུར་ཚར

en: Apply
bo: རེ་ཞུ།

en: Offset
bo: ཁ་གསབ

en: Machine name
bo: འཕྲུལ་འཁོར་གྱི་མིང

en: Direction
bo: ཁ་ཕྱོགས

en: Items per page
bo: ངོས་རེ་རེིའི་ནང་ཚན་གྱི་གྲངས

en: - All -
bo: - ཡོངས-

en: Date and time
bo: དུས་ཚོད་དང་ཟླ་ཚེས

en: Asc
bo: ཇེ་མཐོ

en: Master
bo: གཙོ་འཛིན
