Open Y Digital Signage (8.x-2.0) - en to it translation catalogue (87 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Previous
it: Precedente

en: Next
it: Successivo

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Content
it: Contenuto

en: Type
it: Tipo

en: Author
it: Autore

en: Cancel
it: Annulla

en: Description
it: Descrizione

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Yes
it: Sì

en: Edit
it: Modifica

en: Date
it: Data

en: Reset
it: Ripristina

en: Message
it: Messaggio

en: - None -
it: - Nessuno -

en: Category
it: Categoria

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: Save
it: Salva

en: Top
it: In cima

en: Icon
it: Icona

en: Add new
it: Aggiungi nuovo

en: Schedule
it: Pianifica

en: Time
it: Data e ora

en: View
it: Visualizza

en: Event
it: Evento

en: Check
it: Assegno

en: Created
it: Creato

en: Create
it: Crea

en: Question
it: Domanda

en: Page
it: Pagina

en: Bottom
it: In fondo

en: Custom
it: Personalizzato

en: Published
it: Pubblicato

en: Location
it: Posizione

en: Overridden
it: Variato manualmente

en: Phone
it: Telefono

en: Desc
it: Disc

en: Start
it: Inizio

en: End
it: Fine

en: Now
it: Adesso

en: Class
it: Classe

en: Override
it: Sovrascrivi

en: Class name
it: Nome classe

en: Sort by
it: Ordina per

en: Leave blank for %anonymous.
it: Lasciare in bianco per %anonymous.

en: Source
it: Sorgente

en: (disabled)
it: (disabilitato)

en: Period
it: Punto

en: author
it: autore

en: Left
it: Sinistra

en: Right
it: Destra

en: White
it: Bianco

en: Discount
it: Sconto

en: Changed
it: Modificato

en: Purple
it: Viola

en: Unpublished
it: Non pubblicato

en: Apply
it: Applica

en: Canceled
it: Annullati

en: Green
it: Verde

en: Blue
it: Blu

en: Orange
it: Arancione

en: Offset
it: Scostamento

en: Black
it: Nero

en: Family
it: Cognome

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: Direction
it: Direzione

en: Light
it: Chiaro

en: Cover
it: Copertina

en: Finished with an error.
it: Terminato con un errore.

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: Date and time
it: Data e ora

en: « First
it: « Prima

en: Last »
it: Ultima »

en: Published status
it: Stato pubblicazione

en: Operations links
it: Link operativi

en: End time
it: Punto di fine

en: Dark
it: Scuro

en: Master
it: Principale

en: Date separator
it: Separatore date

en: Separator: %separator
it: Separatore: %separator

en: The @title end date cannot be before the start date
it: La data di fine @title non può essere precedente alla data di inizio
