Open Y Digital Signage (8.x-2.0) - en to ro translation catalogue (75 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Previous
ro: Anterior

en: Next
ro: Următor

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Content
ro: Conținut

en: Type
ro: Tip

en: Author
ro: Autor

en: Cancel
ro: Anulare

en: Description
ro: Descriere

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Enabled
ro: Activat

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Edit
ro: Editați

en: Date
ro: Data

en: Reset
ro: Resetează

en: Message
ro: Mesaj

en: - None -
ro: - Niciuna -

en: Category
ro: Categorie

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: Save
ro: Salvare

en: Top
ro: Sus

en: Icon
ro: Pictogramă

en: Add new
ro: Adaugă nou

en: Time
ro: Ora

en: View
ro: Afișează

en: Mail
ro: E-mail

en: Check
ro: Verifică

en: Created
ro: Creat

en: Create
ro: Crează

en: Question
ro: Întrebare

en: Page
ro: Pagina

en: Bottom
ro: Partea de jos

en: Custom
ro: Personalizat

en: Published
ro: Publicat

en: Location
ro: Locația

en: Overridden
ro: Suprascrisă

en: Phone
ro: Telefon

en: Desc
ro: Descendent

en: End
ro: Sfârşit

en: Now
ro: Acum

en: Class
ro: Clasă

en: Override
ro: Înlocuieşte

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Leave blank for %anonymous.
ro: Lăsați liber pentru %anonymous.

en: in
ro: în

en: Source
ro: Sursă

en: author
ro: autor

en: Left
ro: Stânga

en: Right
ro: Dreapta

en: Discount
ro: Reducere

en: Changed
ro: Schimbat

en: Unpublished
ro: Nepublicat

en: Apply
ro: Aplică

en: Canceled
ro: Anulate

en: Blue
ro: Albastru

en: Offset
ro: Decalaj

en: Black
ro: Negru

en: Machine name
ro: Numele mașinii

en: Direction
ro: Direcție

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: Date and time
ro: Data și timp

en: « First
ro: « Primul

en: Last »
ro: Ultimul »

en: Published status
ro: Statusul publicat

en: Operations links
ro: Legături de operare

en: Asc
ro: Ascendent

en: Master
ro: Expert

en: Date separator
ro: Separator dată

en: The string to separate the start and end dates
ro: Șirul care separă datele de început și de încheiere.

en: The @title end date cannot be before the start date
ro: Data de încheiere @title nu poate fi anterioară datei de începere
