Open Y Digital Signage (8.x-2.0) - en to th translation catalogue (48 entries)

en: Title
th: หัวข้อ

en: Previous
th: ก่อนหน้า

en: Next
th: ถัดไป

en: Status
th: สถานะ

en: Delete
th: ลบ

en: Type
th: ประเภท

en: Cancel
th: ยกเลิก

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Disabled
th: ปิดการใช้งาน

en: Enabled
th: เปิดใช้งาน

en: Yes
th: ใช่

en: No
th: ไม่

en: Edit
th: แก้ไข

en: Date
th: วันที่

en: Message
th: ข้อความ

en: - None -
th: - ไม่มี -

en: Category
th: หมวดหมู่

en: Settings
th: ตั้งค่า

en: Save
th: บันทึก

en: Add new
th: เพิ่มใหม่

en: Time
th: เวลา

en: View
th: ดู

en: ID
th: ไอดี

en: Check
th: เช็ค

en: Created
th: สร้างเมื่อ

en: Create
th: สร้าง

en: Question
th: คำถาม

en: Custom
th: กำหนดเอง

en: Location
th: สถานที่ตั้ง

en: Phone
th: โทรศัพท์

en: Now
th: เดี๋ยวนี้

en: Leave blank for %anonymous.
th: ปล่อยว่างสำหรับ %anonymous

en: in
th: ใน

en: Source
th: แหล่งที่มา

en: author
th: ผู้เขียน

en: Video
th: วีดีโอ

en: Changed
th: เปลี่ยน

en: Canceled
th: ยกเลิก

en: Green
th: เขียว

en: Blue
th: สีน้ำเงิน

en: Black
th: สีดำ

en: Machine name
th: ชื่อสำหรับอ้างอิง

en: Zoom
th: ขยายใหญ่

en: Direction
th: คำอธิบาย

en: Date and time
th: วันที่และเวลา

en: « First
th: « first

en: Last »
th: last »

en: Operations links
th: ลิงค์สำหรับการปฏิบัติการ
