Open Y Digital Signage (8.x-2.0) - en to uk translation catalogue (120 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Previous
uk: Попередній

en: Next
uk: Наступний

en: Status
uk: Стан

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Content
uk: Вміст

en: Type
uk: Тип

en: Author
uk: Автор

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Description
uk: Опис

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: Edit
uk: Редагувати

en: Date
uk: Дата

en: Reset
uk: Скинути

en: Message
uk: Повідомлення

en: - None -
uk: - Немає -

en: Category
uk: Категорія

en: Settings
uk: Налаштування

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Save
uk: Зберегти

en: Top
uk: Зверху

en: Icon
uk: Іконка

en: Add new
uk: Додати новий

en: Schedule
uk: Розклад

en: Time
uk: Час

en: View
uk: Перегляд

en: Event
uk: Подія

en: Mail
uk: Пошта

en: Check
uk: Перевірити

en: Created
uk: Створено

en: Create
uk: Створити

en: Question
uk: Питання

en: Page
uk: Сторінка

en: Bottom
uk: Знизу

en: Custom
uk: Власний

en: Published
uk: Опубліковано

en: Location
uk: Місце розташування

en: Overridden
uk: Перевизначено

en: Phone
uk: Телефон

en: Desc
uk: Спад

en: Start
uk: Початок

en: End
uk: Кінець

en: Now
uk: Зараз

en: Class
uk: Клас

en: Override
uk: Перевизначити

en: Class name
uk: Назва класу

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: Leave blank for %anonymous.
uk: Для %anonymous залиште порожнім.

en: in
uk: в

en: Source
uk: Джерело

en: (disabled)
uk: (вимкнено)

en: Period
uk: Крапка

en: author
uk: автор

en: Left
uk: Ліворуч

en: Right
uk: Праворуч

en: White
uk: Білий

en: Video
uk: Відео

en: Orientation
uk: Орієнтація

en: Start Time
uk: Час початку

en: End Time
uk: Час закінчення

en: Branch
uk: Гілка

en: Discount
uk: Знижка

en: Donate
uk: Пожертвувати

en: Schedules
uk: Розклади

en: Changed
uk: Змінено

en: Regular
uk: Звичайна

en: Purple
uk: Пурпуровий

en: Unpublished
uk: Неопубліковано

en: Run
uk: Виконати

en: Apply
uk: Застосувати

en: Update page
uk: Обновити сторінку

en: Canceled
uk: Скасовано

en: Green
uk: Зелений

en: Blue
uk: Синій

en: Orange
uk: Помаранчевий

en: Offset
uk: Зміщення

en: Black
uk: Чорний

en: Family
uk: Сім'я

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: Zoom
uk: Збільшення

en: Landscape
uk: Альбомна

en: Direction
uk: Напрям

en: Light
uk: Світла

en: Cover
uk: Обкладинка

en: Tip
uk: Підказка

en: Restore original
uk: Відновити оригінал

en: Finished with an error.
uk: Завершене з помилкою

en: Add Schedule
uk: Додати розклад

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: - All -
uk: - Усе -

en: Date and time
uk: Дата та час

en: at
uk: на

en: « First
uk: « Перша

en: Last »
uk: Остання »

en: Published status
uk: Стан публікації

en: Operations links
uk: Операційні посилання

en: Dance
uk: Танцювальний

en: Color Scheme
uk: Схема кольорів

en: Room
uk: Кімната

en: Session description
uk: Опис сесії

en: End time
uk: Кінцевий час

en: Time settings
uk: Параметри часу

en: Dark
uk: Темний

en: Hash
uk: Геш

en: Asc
uk: Зрост

en: Strength
uk: Сила

en: Master
uk: Головне

en: Repeat settings
uk: Налаштування повторення

en: Screen Settings
uk: Налаштування екрана

en: Screens
uk: Екрани

en: The time that the entity was created.
uk: Час створення сутності.

en: Date separator
uk: Роздільник дат

en: The string to separate the start and end dates
uk: Рядок, що відокремлює початкову та кінцеву дати

en: Separator: %separator
uk: Роздільник: %separator

en: The @title end date cannot be before the start date
uk: Кінцева дата @title не може бути перед початковою датою

en: Camp
uk: Табір
