Open Y Lily (1.2.2) - en to fr translation catalogue (46 entries)

en: Home
fr: Accueil

en: Previous
fr: Précédent

en: Next
fr: Suivant

en: select
fr: sélectionner

en: Content
fr: Contenu

en: Cancel
fr: Annuler

en: Read more
fr: Lire la suite

en: Go
fr: Allez

en: Overview
fr: Vue d'ensemble

en: Edit
fr: Modifier

en: Search
fr: Rechercher

en: Go to previous page
fr: Aller à la page précédente

en: Go to next page
fr: Aller à la page suivante

en: categories
fr: catégories

en: Preview
fr: Aperçu

en: Default
fr: Par défaut

en: read more
fr: lire la suite

en: You are not authorized to access this page.
fr: Vous n'êtes pas autorisé(e) à accéder à cette page.

en: Breadcrumb
fr: Fil d'Ariane

en: Header
fr: Entête

en: Save settings
fr: Enregistrer les paramètres

en: Search Results
fr: Résultats de recherche

en: Today
fr: Aujourd'hui

en: month
fr: mois

en: ‹ Previous
fr: ‹ Précédent

en: Related content
fr: Contenu associé

en: Next page
fr: Page suivante

en: Next >
fr: Suivant >

en: Skip to main content
fr: Aller au contenu principal

en: Search Form
fr: Formulaire de recherche

en: Primary tabs
fr: Onglets principaux

en: Secondary tabs
fr: Onglets secondaires

en: filter
fr: filtre

en: Address 1
fr: Adresse 1

en: Secondary menu
fr: Menu secondaire

en: Current page
fr: Page courante

en: Highlighted
fr: Mis en évidence

en: Main background
fr: Arrière-plan principal

en: Footer background
fr: Arrière-plan du pied de page

en: Header background
fr: Arrière-plan de l'entête

en: Previous page
fr: Page précédente

en: 404 Page not found
fr: 404 Page non trouvée

en: Primary menu
fr: Menu principal

en: Submitted by @author_name on @date
fr: Soumis par @author_name le @date

en: Navigation menu
fr: Menu de navigation

en: Go to page @key
fr: Aller à la page @key
