Open Y Rose (1.1.8) - en to hi translation catalogue (24 entries)

en: Home
hi: मुख्य पृष्ठ

en: Previous
hi: पिछला

en: Next
hi: अगला

en: select
hi: चुने

en: Content
hi: सामग्री

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Search
hi: खोज

en: Go to previous page
hi: पिछले पृष्ठ में जायें।

en: Go to next page
hi: अगले पृष्ठ में जायें।

en: Preview
hi: पूर्वावलोकन

en: read more
hi: और अधिक पढें।

en: You are not authorized to access this page.
hi: आप इस पृष्ठ का उपयोग करने के लिए अधिकृत नहीं हैं.

en: Breadcrumb
hi: पग चिन्ह

en: Logo
hi: प्रतीक चिन्ह

en: Header
hi: ऊपरी भाग

en: Text color
hi: पाठ रंग

en: Save settings
hi: सेटिंग सहेजें

en: month
hi: माह

en: Link color
hi: लिंक रंग

en: Next page
hi: अगला पृष्ठ

en: mobile
hi: चलनशील

en: Main background
hi: मुख्य पृष्ठभूमि

en: Footer background
hi: पाद पृष्ठभूमि
