Open Y Rose (1.1.9) - en to ro translation catalogue (28 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: Previous
ro: Anterior

en: Next
ro: Următor

en: select
ro: selectare

en: Content
ro: Conținut

en: Cancel
ro: Anulare

en: Edit
ro: Editați

en: Search
ro: Căutare

en: Go to previous page
ro: Mergi la pagina anterioară

en: Go to next page
ro: Mergeți la pagina următoare

en: Preview
ro: Previzualizare

en: read more
ro: citiţi mai departe

en: You are not authorized to access this page.
ro: Nu ai perrmisiunile necesare pentru a accesa această pagină

en: Logo
ro: Siglă

en: Header
ro: Cap

en: Text color
ro: Culoare text

en: Save settings
ro: Salvare opțiuni

en: month
ro: lună

en: Link color
ro: Culoare link

en: Next page
ro: Pagina următoare

en: Skip to main content
ro: Sari la conținutul principal

en: mobile
ro: mobil

en: Pagination
ro: Paginație

en: Main background
ro: Fundal principal

en: Footer background
ro: Culoare de fundal a subsolului paginii

en: Previous page
ro: Pagina anterioară

en: Page @items.current
ro: Pagina @items.current

en: Submitted by @author_name on @date
ro: Postat de @author_name la @date
