opera (1.0.1-rc1) - en to fa translation catalogue (6 entries)

en: On
fa: روشن

en: Off
fa: خاموش

en: Promoted to front page
fa: نمایش در صفحه اول

en: Configuration
fa: پیکربندی

en: About
fa: درباره

en: Uses
fa: استفاده‌ها
