opera (1.0.1-rc2) - en to it translation catalogue (7 entries)

en: On
it: Acceso

en: Off
it: Spento

en: Promoted to front page
it: Promosso alla prima pagina

en: Configuration
it: Configurazione

en: About
it: Informazioni

en: Uses
it: Usa

en: Full HTML
it: HTML completo
