Drupal Operations (1.1.0-beta2) - en to ku translation catalogue (25 entries)

en: Status
ku: ڕەوش

en: Operations
ku: کاره‌کان

en: Author
ku: نووسەر

en: List
ku: لیستە

en: Description
ku: دەربارە

en: Disabled
ku: کوژاوەتەوە

en: Enabled
ku: چالاکە

en: Edit
ku: دەسکاریکردن

en: Settings
ku: سازکارییەکان

en: Label
ku: پێناس

en: Save
ku: پاشەکەوتکردن

en: Default
ku: بنه‌ڕه‌ت

en: View
ku: پیشاندان

en: Updated
ku: نوێکراوەتەوە

en: Error
ku: هەڵە

en: Created
ku: درووستکراوە

en: Never
ku: هیچ کاتێک

en: Warning
ku: ئاگاداری

en: OK
ku: باشە

en: Authored on
ku: بڵاوکراوەتەوە لە

en: Information
ku: زانیاری

en: Manage fields
ku: ڕێکخستنی خانەکان

en: Add field
ku: بۆشایی زیادبکە

en: Manage display
ku: ڕێکخستنی پیشاندان

en: Administer site configuration
ku: بەڕێوەبردنی ڕێکخستنی ماڵپەڕ
