Opigno calendar (3.0.0-rc1) - en to ru translation catalogue (31 entries)

en: Content
ru: Содержимое

en: more
ru: ещё

en: Article
ru: Статья

en: Reset
ru: Сбросить

en: Add
ru: Добавить

en: Separator
ru: Разделитель

en: All
ru: Все

en: Year
ru: Год

en: Date format
ru: Формат даты

en: Page
ru: Страница

en: Month
ru: Месяц

en: Desc
ru: По убыванию

en: Calendar
ru: Календарь

en: Colors
ru: Цвета

en: Week
ru: Неделя

en: Day
ru: День

en: End date
ru: Дата окончания

en: Operator
ru: Оператор

en: Sort by
ru: Сортировать по

en: Today
ru: Сегодня

en: Apply
ru: Применить

en: Legend
ru: Легенда

en: Mini
ru: Мини

en: Asc
ru: По возрастанию

en: Master
ru: Основной

en: Calendar type
ru: Тип календаря

en: Time separator
ru: Разделитель часов, минут и секунд

en: Formula
ru: Формула

en: Opigno calendar event
ru: Календарь событий

en: A generic event for the Opigno calendar.
ru: Общее событие для календаря

[ctx: PHP date format]
en: m/d/Y
ru: d.m.Y
