Opigno calendar (3.0.0) - en to tr translation catalogue (26 entries)

en: Content
tr: İçerik

en: more
tr: daha fazla

en: Article
tr: Makale

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Add
tr: Ekle

en: Separator
tr: Ayraç

en: All
tr: Tümü

en: Year
tr: Yıl

en: Date format
tr: Tarih biçimi

en: Page
tr: Sayfa

en: Month
tr: Ay

en: Desc
tr: Azalan

en: Calendar
tr: Takvim

en: Colors
tr: Renkler

en: Week
tr: Hafta

en: Day
tr: Gün

en: End date
tr: Bitiş tarihi

en: Operator
tr: İşletmen

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Today
tr: Bugün

en: Apply
tr: Uygula

en: Legend
tr: Gösterge (lejand)

en: Asc
tr: Artan

en: Master
tr: Ana (master)

en: Calendar type
tr: Takvim türü

en: Formula
tr: Formül
