Opigno calendar (3.0.3) - en to bo translation catalogue (20 entries)

en: Content
bo: ནང་དོན

en: more
bo: དེ་ལས་མང་བ

en: Article
bo: རྩོམ་ཡིག

en: Reset
bo: བསྐྱར་སྒྲིག

en: Add
bo: ཁ་སྣོན

en: Separator
bo: མཚམས་དབྱེ་བྱེད

en: All
bo: ཡོངས

en: Year
bo: ལོ

en: Date format
bo: ཚེས་གྲངས་རྣམ་གཞག

en: Page
bo: དྲ་ངོས

en: Month
bo: ཟླ་བ

en: Desc
bo: ཇེ་དམའ

en: Day
bo: ཉིན

en: Operator
bo: བཀོལ་སྤྱོད་མཁན

en: Sort by
bo: གོ་རིམ་གཞི་འཛིན་ས།

en: Today
bo: དེ་རིང

en: Apply
bo: རེ་ཞུ།

en: Mini
bo: ཆུང་བ

en: Asc
bo: ཇེ་མཐོ

en: Master
bo: གཙོ་འཛིན
